8 celebrit, které trpí vážným chronickým onemocněním

nemoci3

Za peníze si zdraví nekoupíš. O tom by vám mohli dlouze vyprávět osobnosti z našeho seznamu, většina z nich totiž trpí dlouhodobou nevyléčitelnou nemocí. Někteří bojují potají, jiní zakládají nadace.

Halle Berry

Halle Berry

V roce 1989 během natáčení televizní show Living Dolls, se herečka dostala do týdenního diabetického kóma, které je provázeno častým zvracením a bolestmi břicha. Následně jí byla diagnostikována cukrovka 1. typu, tedy závažnější forma cukrovky.

Michael J. Fox

Michael J. Fox

Oblíbený kanadský herec a jeden z nejznámějších herců 80. let, který se proslavil rolí ve filmu „Návrat do budoucnosti“, se v roce 1991 dozvěděl, že trpí Parkinsonovou chorobou. V roce 2000 založil nadaci Michaela J. Foxe, která je největší světovou nadací pro boj s Parkinsonem.

Pamela Anderson

A NIGHT OF NEW YORK CLASS” TO HELP BAN NYC CARRIAGE HORSES

Kanadská herečka, která se proslavila zejména rolí v seriálu „Pobřežní hlídka“ trpí nevyléčitelnou hepatitidou typu C. Cca u 1/3 nakažených nemoc odezní už v raném stádiu, Pamela bohužel trpí nemocí dlouhodobě což sebou nese mnoho dalších rizik.

Pink

Pink

Úspěšná americká zpěvačka trpí už od dětství silnými astmatickými záchvaty, kvůli kterým byla už několikrát hospitalizována v nemocnici.

Tom Hanks

Tom Hanks

Poté co opakovaně přibíral a ubíral na váze, zjistil v roce 2013, že trpí cukrovkou 2. typu, což je méně závažná forma cukrovky, přesto však musí pacient poněkud upravit životosprávu a cvičit.

Lil Wayne

Lil Wayne

V roce 2013 byl přijat na jednotku intenzivní péče v Los Angeles, poté co protrpěl sérii podivných záchvatů a upadl do kómatu. Později si vyslechl svou diagnózu – epilepsie.

Hugo Weaving

Hugo Weaving

Australsko-britský herec který je divákům nejvíce znám jako agent Smith nebo elf Elrond, trpí už od 13 let epileptickými záchvaty. Při jednom rozhovoru se svěřil, že jej postihne přibližně 1 větší záchvat ročně.

Marcia Cross

Marcia Cross

Zoufalou manželku Bree Van de Kamp pronásledují od 14 let silné migrény. Stavy jsou prý tak vážné, že se kvůli nim i několikrát posouvalo natáčení seriálu.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.

  • pravda

    Lil wayne to má z fetu a trávy