8 nejlepších filmových proměn

test1

Nejde o počítačové triky, ale poctivou „maskeřinu“ a dlouhé dny strávené pozorováním svých předloh. Přinášíme seznam několika známých i méně známých herců, kterým jsme měli uvěřit jejich role světoznámých osobností.

Daniel Day-Lewis

Daniel Day-Lewis as Abraham Lincoln

Zahrál si 16. prezidenta spojených státu Abrahama Lincolna. Herec prý strávil téměř rok studiem Lincolnova života. Zaměřil se přitom na každý detail, včetně hlasu, jehož specifickou výšku si prý herec osvojil tak moc, že mu zůstal i po natáčení.

Michelle Williams

Michelle Williams as Marilyn Monroe

Michelle se ve filmu „Můj týden s Marilyn“ měla vžít do role hollywoodské ikony Marilyn Monroe. V rámci příprav si dokonce svazovala kolena, aby dokonale napodobila její chůzi.

Eddie Redmayne

Eddie Redmayne as Stephen Hawking

Eddie posbíral několik ocenění za velmi důkladné napodobení vědeckého génia Stephena Hawkinga. Na roli se připravoval 4 měsíce, během nichž studoval Hawkingův život i jeho nemoc. Pravidelně tak navštěvoval neurologickou kliniku a zajímal se o další pacienty trpící chorobou ALS.

Jamie Foxx

Jamie Foxx as Ray Charles (Ray)

V roce 2004 byl natočen skvělý snímek o legendárním americkém zpěvákovi, klavíristovi a hudebním skladateli, kterým byl Ray Charles. Ray neměl moc veselé dospívání. V 5 letech mu z očí začal vytékat hnis a brzy poté oslepl. Jamie Foxx se tak do role slepého hudebního génia vžíval pomoci napodobování slepoty, převážně přelepováním očních víček.

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio as J. Edgar Hoover (J. Edgar)

Leonardo a jeho maskéři měli v roce 2011 těžký úděl, za úkol totiž dostali ztvárnit postavu J. Edgara Hoovera, po 40 let hlavního muže FBI. Před každým natáčením tak Leonardo absolvoval delší přípravu v maskérně.

Anthony Hopkins

Anthony Hopkins as Alfred Hitchcock (Hitchcock)

Nejspíš největší proměna ze seznamu. Anthony Hopkins se díky maskérům proměnil v mistra napětí, Alfreda Hitchcocka. Za to se tvůrci po právu dostali do oscarové nominace v kategorii „masky“.

Ben Kingsley

Ben Kingsley as Mahatma Gandhi (Gandhi)

Ben, který byl do natáčení poměrně neznámým hercem se pro roli Ghandiho nechal ostříhat do hola a zhubl 10 kilo. Úsilí se mu však vyplatilo, jelikož jak herec, tak film byli oceněni Oscary.

Meryl Streep

Meryl Streep as Margaret Thatcher

Ve filmu Železná Lady se Meryl Streep zhostila role nejznámější britské premiérky Margaret Thatcherové. Příprava zahrnovala několik měsíců sledování projevů Margaret a následné učení se výrazů a gest. Za svůj výkon dostala Oscara.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.