8 překvapivě vysoce vzdělaných celebrit

Arnold Schwarzenegger3

Většina slavných osobností nemusela díky svému talentu věnovat větší pozornost studiu a při první příležitosti se rozhodli toho využít. Jsou však i tací, kteří se vzepřeli stereotypům a o svém osudu rozhodli až s titulem v kapse.

Dolph Lundgren

Dolph Lundgren

Známý švédský herec, režisér a mistr bojových umění získal titul bakaláře na Washington State University (obor chemie) a následně ve Stockholmu složil magisterské zkoušky z fyziky, chemie a matematiky. Krom toho se domluví anglicky, německy i japonsky.

David Duchovny

David Duchovny

Ještě předtím než se Scullyovou hledali paranormální jevy v seriálu Akta X, dokázal David vystudovat Princeton University a následně vystudoval magistra anglické literatury na Yale.

Dexter Holland

Dexter Holland

Dexter je mezi lidmi nejvíce známý jako frontman a kytarista kapely The Offspring, krom toho je však i schopný biolog. Po vystudování magistra v oboru molekulární biologie měl v plánu pokračoval na Ph.D., avšak dal přednost kapele.

Rowan Atkinson

Rowan Atkinson

Seriálový Mr. Bean, který na televizních obrazovkách zrovna nepřekypoval svou bystrostí, je ve skutečnosti absolventem magisterského studia na University of Oxford (obor elektrotechnika).

James Franco

James Franco

James, který se naposledy objevil v kontroverzní komedii The Interview vystudoval magistra na Columbia University.

Bradley Cooper 

bradley-cooper

V roce 1997 získal bakalářský titul s vyznamenáním. Během studií se naučil plynně francouzsky a strávil šest měsíců na výměnném studijním pobytu v Aix-en-Provence ve Francii. Později, v roce 2000, získal magisterský titul v oboru herectví. Role ve filmu „Limitless“ mu musela vyhovovat.

Hugh Jackman

BRITAIN-ENTERTAINMENT-CINEMA-REAL STEEL

Dle svých slov byl od dětství milovníkem jídla a cestování. Proto byl jeho dětský sen pracovat jako šéfkuchař v letadle. Jak však roky ubíhaly, rozhodl se pro studium na technologické univerzitě a roku 1991 získal titul bakaláře. V posledním ročníku na univerzitě se zapojil do kurzu herectví. Později poznamenal, že se v tom období cítil s ostatními lidmi více jako doma, než za celé tři roky, co byl na univerzitě. O jeho životním povolání bylo rozhodnuto.

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger3

Rakousko-americký herec, sportovec a politik (v letech 2003-2011 guvernérem Kalifornie) je také vysokoškolsky vzdělaný. V roce 1979 dosáhl na titul bakaláře v ekonomickém směru.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.