Atentát: Nový seriál TV Nova připomíná Homeland

kraus atentát tv nova

TV Nova spouští nový kriminální seriál od tvůrců Expozitury s názvem Atentát. Příběh se bude točit kolem pokusu o atentát na prezidenta republiky.

Atentát v televizi uvidíme poprvé 12. října ve 21:40 a poté každé pondělí následujících 17 týdnů.

Příběh začíná pokusem o atentát na prezidenta republiky Václava Wolfa (Jan Kraus). V průběhu vyšetřování se však kriminalisté dostávají na stopu dalších špinavých kauz z českého podsvětí. Diváci tak zjistí něco o prodeji vysokoškolských diplomů, předražených stavebních zakázkách nebo o nelegálním financování politických stran.

Hana Vagnerová atentát

Hana Vagnerová si v seriálu zahraje ochránkyni prezidenta | TV Nova

Atentát volně navazuje na příběh postav ze seriálu Expozitura. Z Dana se stal po rozchodu s Terezou samotář, který se snaží upozornit na řadu podezřelých případů z prezidentovy blízkosti. Nikdo jej však nebere vážně, ani Tereza, která získá místo v osobní ochrance prezidenta.

Scénář je z dílny Josefa Klímy a Jana Kroupy. Režíroval Jiří Chlumský a Petr Nikolaev.

V hlavních rolích se představí Robert Jašków coby bývalý vyšetřovatel organizovaného zločinu a Hana Vagnerová jako člen ochranky prezidenta.

Nový televizní trend

Drama z politického prostředí slaví v poslední době u diváků velký úspěch. Ať už již zmiňovaný Homeland (Ve jménu vlasti), který jste mohli vidět například ve večerních hodinách na ČT2 nebo House of Cards (Domek z karet) stanice Netflix, oba sbírají jedno ocenění za druhým a v žebříčku hodnocení diváků zaujímají ty nejvyšší příčky. Se zájmem tedy budu sledovat, jak si povede česká verze.

Homeland

Americký seriál Homeland v říjnu 2015 začne už 5. sezónu.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.