Black Sabbath navštíví Prahu naposledy v roce 2016

Black Sabbath

Anglická heavymetalová skupina Black Sabbath ohlásila své poslední koncertní turné, v rámci kterého se v roce 2016 otřese i Praha.

Turné začíná 20. ledna v americkém městě Omaha a bude pokračovat napříč Spojenými státy. Poté navštíví Austrálii, Nový Zéland, Asii a Evropu. V Praze zahrají 30. 6. 2016 v O2 aréně.

Naposledy u nás Black Sabbath zahráli před dvěma lety ve vyprodané O2 aréně, kde předvedli epický průřez svými největšími hity a přihodili i pár novinek z posledního alba „13“. Skupinu si tehdy přišlo poslechnout 16000 fanoušků.

Black Sabbath publikum

Koncert Black Sabbath si v roce 2013 vychutnala celá O2 aréna.

Příští rok se pravděpodobně dočkáme ještě nabušenějšího koncertu, jelikož jde podle skupiny o jejich poslední koncertní turné symbolicky nazvané The END. „Až tohle turné skončí, bude to skutečně znamenat KONEC, KONEC jedné z nejlegendárnějších kapel rock’n’rollové historie.“ – stojí na oficiálních stránkách kapely

Z původní legendární sestavy Ozzy Osbourne (zpěv), Tony Iommi (kytara), Terrance „Geezer“ Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí) bude, stejně jako v roce 2013, chybět jen posledně jmenovaný. Zastoupí jej bubeník Rage Against the Machine a Audioslave – Brad Wilk.

Black Sabbath

Ozzy Osbourne, Tony Iommi a Brad Wilk v Praze (2013). Autor: Tomáš Krist, MAFRA

Vstupenky

Oficiální předprodej bude zahájen 5. 10. 2015 od 10:00 v síti TicketPortal. Členové klubu Live Nation si mohou lístek vyzvednout o několik dní dříve a to už 1. 10. 2015 v 9:00. Ceny vstupenek se pohybují v rozmezí 1390 – 2190 Kč.

Black Sabbath a nové album?

Už při ohlášení finálního turné Ozzy Osbourne potvrdil záměr vydat ještě jedno album, které by propagovali v rámci koncertní šňůry. Nicméně kytarista Tony Iommi v nedávném rozhovoru pro Birmingham Mail naznačil, že situace není zdaleka tak jednoznačná. Vše je prý momentálně ve hvězdách. Posledním společným albem tedy nadále zůstává 13.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.