Český slavík: Výsledky nepřekvapí, vyhrál Gott, Bílá a Kabát

Český slavík - výsledky

Český zlatý slavík za rok 2015 má svého majitele. Výsledky každoroční soutěže popularity zpěváků opět ovládli: Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát.

Ještě před samotným zahájením však organizátoři řešili jinou otázku, než komu předat slavíka. V posledních dnech se totiž nejvíce spekulovalo, zda vůbec dorazí těžce nemocný Karel Gott, kterého doktoři propustili z nemocnice teprve před několika dny. Několikanásobný vítěz Zlatého slavíka sice vyjádřil své přání na ceremoniálu vystoupit, jak bylo původně v plánu, nicméně kvůli zdravotním komplikacím se měl rozhodnout až těsně před zahájením večera.

Karel GottMoji milí příznivci,
zasílám vám aktuální fotografii, kterou jsem pro vás včera pořídil. Doufám, že mne poznáváte. Pokud vás zajímá moje účast na zítřejším předávání cen Český slavík, tak v tuto chvíli je situace stále otevřená. Lékaři mi účast z důvodu oslabené imunity nedoporučují. Moje srdce však říká ano, chci jít! Váš Karel Gott

Nakonec se fanoušci přece jen dočkali. I když moderátor Libor Bouček udržoval hosty i diváky v nejistotě, někteří novináři měli jasno předem. Zpěvákův dům byl pod neustálým drobnohledem, a tak jeho odjezd do Státní opery nezůstal bez povšimnutí.

I přes vážný zdravotní stav dokázal Karel Gott rozdávat široké úsměvy.

I přes vážný zdravotní stav dokázal Karel Gott rozdávat široké úsměvy.

Český slavík: Výsledky

A teď už k samotným výsledkům. Pozici nejlepšího / nejoblíbenějšího zpěváka obhájil podle očekávání Karel Gott, který tak dosáhl na jubilejní 40. sošku Zlatého slavíka! (Jen pro srovnání, na druhém místě v počtu získaných Zlatých slavíků je Dalibor Janda, který má doma 3 sošky.) Na letošním druhém místě skončil Tomáš Klus a třetí příčku bral zpěvák Tomáš Ortel.

Výsledky v kategorii zpěvaček kopírují minulý ročník. Opět dominovala Lucie Bílá, která v poslední době nejčastěji vystupuje společně se skupinou Arakain. Druhá skončila Lucie Vondráčková, třetí Ewa Farna.

Nejlepší kapelou roku je podle fanoušků Kabát. Stříbrného slavíka obdržela skupina Ortel. Bronzový je Kryštof.

Lucie Bílá a Arakain během slavnostního předávání slavíků 2015

Lucie Bílá a Arakain během slavnostního předávání slavíků 2015

Výsledky dalších kategorií

  • Hvězda internetu: Slza
  • Nejlepší písnička: David Deyl
  • Slavící bez hranic: No Name
  • Nejstreamovanější skladba internetu: Toulavá (Sebastian)
  • Objev roku: Slza

Absolutním vítězem ankety se stal s počtem 68 910 hlasů Karel Gott.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.