CHAPPiE: Die Antwoord a Hugh Jackman v robotím scifi

Chappie-2015

Premiéra filmu Chappie se kvapem blíží, co náš čeká? Záporák Hugh Jackman, dobráci z Die Antwoord a myslící robot, jehož autonomní a citlivé chování mocným nehraje do karet.

Jak už poslední dobou bývá zvykem, na premiéru si musíme počkat ještě o týden déle než naši slovenští sousedé. Do našich kin se film Chappie dostane 12. března. O co vlastně půjde?

V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Trailer k filmu Chappie

Režie se ujal autor úspěšných scifi velkofilmů District 9 a Elysium, Neill Blomkamp. Ten pochází z Jihoafrické republiky, stejně jako svérázní členové skupiny Die Antwoord – Watkin Tudor Jones (známý jako Ninja) a Yo-Landi Visser, nejspíš i to je důvod proč právě je, kteří ještě nikdy ve filmu nehráli, dosadil do vysoko-rozpočtového filmu jako je Chappie.

Chappie Die Antwoord

Další známé osobnosti, které se ve filmu objeví jsou: Hugh Jackman, Sigourney Weaver, Sharlto Copley (District 9), Dev Patel (Milionář z Chatrče), Jose Pablo Cantillo (Živí mrtví).

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.