Chcete být milionářem? je zpět! Přihlaste se!

Chcete být milionářem? se vrací!

Oblíbený soutěžní pořad Chcete být milionářem? se vrátí v roce 2016 na české obrazovky. Zprávu včera potvrdila televize Nova na svém webu, kde zároveň odstartovala casting.

Úspěšná vědomostní soutěž Chcete být milionářem? se vrací po více než 10 let dlouhé přestávce a slibuje zcela nové díly, soutěžící i moderátora. Původní sérii z let 2000 – 2005 má nejvíce diváků spojenou s charismatickým Vladimírem Čechem, kterého následně vystřídal Martin Preiss a Ondřej Hejma. Kdo bude novým moderátorem prozatím nevíme.

Casting – jak se přihlásit?

Casting pro nové díly spustila TV Nova už v pondělí 22. února skrze formulář na stránkách milionar.nova.cz. Zájemce ovšem musí splňovat následující podmínky:

 • Být starší 18 let a občanem České republiky
 • Zájemce se neúčastnil hlavní soutěže (horké křeslo s moderátorem) v minulých dílech pořadu.
 • Nesmí být zaměstnancem společností CET 21 a CORE PRODUCTION a ani osobou blízkou

Pokud výše uvedené splňujete, stačí vyplnit kontaktní údaje, přiložit motivační řeč „Proč se do soutěže hlásíte?“ a spoléhat na štěstí. Registrace prozatím nemají stanovenou žádnou uzávěrku a stejně nejasné je i datum premiéry.

Historie pořadu

Pořad Chcete být milionářem? má původ v britském originále pod názvem Who Wants to Be a Millionaire?, který poprvé odvysílala televize ITV v roce 1998. Soutěž posléze převzaly i další televize z více než 160 zemí. Česká verze měla u diváků obrovský úspěch, což dokazují i statistiky sledovanosti. V průměru pořad přilákal k obrazovkám 2.2 miliony diváků. V roce 2008 se pokusila TV Prima pořad s pozměněným názvem Milionář obnovit, nicméně menší výhra (2 miliony korun) a slabší moderátor (Roman Šmucler) diváky příliš netáhli, a tak milionářská soutěž vyklidila pole už po několika měsících.

Pavel Judas v soutěži Chcete být milionářem?

Pavel Judas si jako první v ČR odnesl částku 2.5 milionů korun.

Zajímavosti

 • Ačkoli je hlavní výhrou 10 milionů korun, na tuto částku žádný český soutěžící nedosáhl. Nejvyšší výhru 2.5 milionů korun si odnesli Pavel Judas a Zdeněk Janský.
 • V roce 2004 se soutěže zúčastnil i pozdější sériový vrah Viktor Kalivoda, který vyhrál 320 000 Kč.
 • Nejvyšší sledovanost měl pořad během moderování Vladimíra Čecha, který však dostal vyhazov za přílišnou vstřícnost k soutěžícím.
 • Anglický název soutěže pochází z písně Who Wants to Be a Millionaire?, jenž ve filmu Z nóbl společnosti zpíval Frank Sinatra.
 • Indická verze Chcete být milionářem? posloužila jako námět pro úspěšný snímek Milionář z chatrče. Film získal v roce 2009 osm Oscarů.

Zdroj: Nova

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.

 • david

  nazdar