Damian Lewis jako příští James Bond? Nejspíš ano!

damian lewis nový james bond

V posledních dnech se často spekuluje o nástupci Daniela Craiga v roli agenta jejího veličenstva. Podle nejnovějších zpráv má být nový James Bond zrzek Damian Lewis.

Zprávu začal šířit britský bulvární časopis The Mirror, tedy ne zrovna nejdůvěryhodnější zdroj. Nicméně deník se v minulosti s Jamesem Bondem už několikrát trefil. Například ohlásili, že píseň k bondovce Skyfall napíše zpěvačka Adele a nedávno trefili i účast Andrewa Scotta v natáčení nejnovějšího dílu Spectre.

O tom, že novým bondem bude Damian Lewis, jsou přesvědčeny i sázkové kanceláře, které na herce vypsaly nejnižší kurz. Podle sázkařů má Lewis větší šanci než Tom Hardy (Počátek) nebo Idris Elba (Thor), jenž by mohl být prvním Bondem tmavé pleti.

homeland damian lewis

Damian Lewis je momentálně v hledáčku filmařů i díky skvělé roli v seriálu Homeland.

Aktuální kurz na příštího Bonda (29. 09.)

Herec SkyBET Betfair
Damian Lewis 5/2 11/8
Tom Hardy 11/4 11/4
Idris Elba 4/1 4/1
Henry Cavil 5/1 13/2
Michael Fassbender 9/1 10/1

Teď ale zpátky na zem. Letos jde do kin poslední bondovka s Danielem Craigem. To znamená, že příští díl bude natočen nejdříve v roce 2017, spíše později. To už bude Damian Lewis oslavovat 47. narozeniny a při vší úctě, jednalo by se o nejstaršího Bonda na své první misi (avšak ne celkově nejstaršího, tento rekord drží Sean Connery).

Kdo je Damian Lewis?

Celým jménem Damian Watcyn Lewis (44) je britský herec a filmový producent. Jeho nejznámější rolí je Nicolas Brody z úspěšného politického thrilleru Homeland (v ČR pod názvem Ve jménu vlasti). Za tuto roli byl oceněn cenou Emmy a Zlatým glóbem. Do pozornosti diváků se dostal už v roce 1997, kdy si zahrál po boku Pierce Brosmana ve filmu Robinson Crusoe. Větší pozornosti se mu však dostalo o 3 roky později, jelikož ztvárnil jednu z důležitých postav válečného seriálu Bratrstvo neohrožených.

Damian je ženatý s hereckou Helen McCrory, která si paradoxně v bondovce zahrála dříve než on (Skyfall). Společně vychovávají dvě děti.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.