Dva hollywoodské propadáky během jednoho víkendu

Jupiter ascending propadáky

Co nesnáší filmová studia více než nelegální stahování filmů? Filmy, které ani piráti nechtějí. Začátkem února měly v USA premiéru dva velkofilmy ve stejný den. Z obou jsou propadáky.

O kterých snímcích je řeč?

Prvním je Jupiter vychází, kde se v hlavní roli objevil Channing Tatum a ukrajinka Mila Kunis. Film za první víkend vydělal 18 milionů dolarů což při rozpočtu 176 milionů dolarů značí ostudu obřích rozměrů. Momentálně 3 týdny od premiéry v US je film přibližně 100 milionů dolarů v mínusu a čísla se už příliš měnit nebudou.

Jupiter ascending propadáky

Channing Tatum a Mila Kunis ve filmu Jupiter ascending

Je otázkou proč tomu tak je. Film má víceméně vše co mladí diváci vyžadují. Propletený vesmírný příběh, nákladné počítačové efekty, populární herce a promítání ve 3D, ani to však nepřilákalo dostatečný počet  diváků. Samozřejmě nikdo není neomylný, ovšem od režiséra Matrixu, V jako Vendeta a Atlasu Mraků (Andy Wachowski) si producenti slibovali mnohem lepší prodejní výsledky než jakých film Jupiter vychází dosáhl.

Sedmý syn julianne moore propadáky

Julianne Moore ve fantasy filmu Sedmý syn

Druhý propadák je fantasy film Sedmý syn. Zde si zahrála čerstvá držitelka Oscara, Julianne Moore. Film s rozpočtem 95 milionů dolarů má 3 týdny od premiéry vyrovnaný rozpočet. Studio Universal Pictures, ale samozřejmě není neziskovka a tak ani zde rozhodně nemůže být řeč o úspěchu. Pro porovnání Spongebob ve filmu (rozpočet $74 mil.) vydělal za stejnou dobu $130 milionů a Padesát odstínů šedi s rozpočtem $40 milionů vydělalo za 2 týdny přes 400 milionů dolarů.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.