Film The Program o L. Armstrongovi má premiéru už v říjnu

film the program lance armstrong

Nejznámější cyklista světa Lance Armstrong bude i nadále budit smíšené reakce. Do kin se totiž chystá film The Program, který dokumentuje jeho vzestup a pád.

Filmový příběh cyklistické kariéry Lance Armstronga začíná na přelomu tisíciletí v době, kdy mu lékaři diagnostikují 3. stádium rakoviny varlat s rozsáhlými metastázemi do plic. Podle doktorů má Lance menší než 50% šanci na přežití, nicméně svůj boj nevzdává a za pomoci alternativní léčby se uzdravuje. Armstrongova vůle žít se přenáší i na jeho milovaný sport a posiluje jej natolik, že mu umožňuje vyhrát nejprestižnější cyklistický závod světa Tour de France… 7x za sebou.

Irský sportovní novinář David Walsh je talentem i příběhem Armstronga nejprve okouzlen, ale záhy získává podezření, že jsou jeho výkony podpořeny zakázanými dopingovými látkami. Začne tedy shromažďovat důkazy, které Armstrongovi připisují ještě jedno prvenství – největší podvod v historii sportu.

Chris O'Dowd David Walsh

Sportovního novináře si zahraje Chris O’Dowd, kterého spousta diváků zná ze seriálu IT Crowd (Ajťáci).

Film The Program: Pád legendy představí v roli Lance Armstronga Bena Fostera (Symptom Pandorum, Rukojmí,…), který se podle produkce perfektně hodí do role komplikovaného hrdiny a zároveň je mu i docela podobný. To potvrzuje i veselá příhoda, podle které několik novinářů považovalo oficiální fotografie Bena Fostera na kole za snímky skutečného Armstronga.

Herec Ben Foster se na roli dle svých slov připravoval fyzicky i mentálně. Aby lépe porozuměl problematice, dokonce sám dopoval. Přesněji sice neuvedl o jaké zakázané látky šlo, údajně se však experiment pro jistotu odehrával pod lékařským dohledem.

Film dokumentující vzestup a pád Lance Armstronga měl předpremiéru tento víkend na festivalu v Torontu. Česká premiéra nás čeká 15. 10. 2015.

Film The Program: Pád legendy v novém traileru

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.