Film Warcraft: Známe nové informace a trailer!

Film Warcraft a Durotan

Na letošním zahájení BlizzConu došlo k odhalení kompletního traileru pro fantasy film Warcraft. Knižním i herním fanouškům se tak značně přiblížila mnohokrát odkládaná premiéra.

Celý večer zahájil prezident a spoluzakladatel společnosti Blizzard Entertainment, Mike Morhaime. V úvodu tisícům návštěvníků a miliónům online lehce zahrál na sentimentální notu, když připomněl první hry od Blizzardu i to co díky nim poznal. Posléze už následovaly cinematic trailery k nejnovějším produktům společnosti jako je například strategie StarCraft II: Legacy of the Void, speciální módy pro Heroes of the Storm, nové karty pro Hearthstone nebo pokračování MMORPG World of Warcraft: Legion.

Trailer na film Warcraft

Jedna z nejočekávanějších věcí večera paradoxně nebyla přímo z dílny Blizzardu. Dlouho očekávaný Warcraft má na svědomí studio Legendary a režisér Duncan Jones (Moon, Zdrojový kód), který, jak sám na pódiu zmínil, je dlouholetým fanouškem série.

V hlavních rolích se objeví Ben Foster (Medivh), Travis Fimmel (Anduin Lothar), Toby Kebbell (Durotan), Dominic Cooper (King Llane Wrynn), Clancy Brown (Blackhand), Daniel Wu (Gul’dan) a další. Premiéra v českých kinech je naplánována na 9. 6. 2016, tedy přibližně 10 let po první zmínce o filmu.

Děj odpovídá hře Warcraft: Orcs & Humans

Mírumilovná říše Azeroth stojí na pokraji války, když její civilizace čelí strašlivé hordě nájezdníků: Orkští válečníci prchají ze svého umírajícího domova, aby kolonizovali další. Portál spojující oba světy se otevřel a jedna armáda čelí zkáze, druhá vyhlazení. Anduin Lothar (Travis Fimmel), vůdce lidí a Durotan (Toby Kebbell), vůdce orků, se vydají na cestu, která rozhodne o osudech jejich rodin a domovů. Tak začíná sága o moci a obětování, kde má válka mnoho podob a kde každý za něco bojuje.

Film Warcraft tedy začíná přibližně na stejném místě, jako první díl herní předlohy z roku 1994. Fanoušci tak pravděpodobně uvidí kouzelníka Medivha, Dark Portal, malého Thralla v plenkách, tajemnou věž Karazhan a první střet lidí a orků.

Durotan a Orgrim Doomhammer

Durotan a Orgrim Doomhammer na snímku z filmu.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.