Hans Zimmer navštíví v roce 2016 i Prahu

Hans Zimmer navštíví Prahu

V roce 2016 zažije Praha představení hudebního génia. V rámci celosvětového turné navštíví Českou republiku oscarový skladatel Hans Zimmer.

Původem německý autor filmové hudby vyráží na vůbec první celosvětové turné, v rámci kterého publiku představí své nejznámější písně z filmů Temný rytíř, Počátek, Lví král a dalších jenž mapují nejzásadnější mezníky jeho kariéry.

Hans Zimmer v Praze osobně zahraje na několik hudebních nástrojů v doprovodu Českého národního symfonického orchestru a velkého pěveckého sboru. Koncert proběhne v pražské O2 aréně v sobotu 7. května 2016.

Vstupenky

Lístky jsou v prodeji od středy 11. listopadu. Cena vstupného se pohybuje od 1290 do 5000 Kč. O tom, že se nejedná o nadsazenou čásku, svědčí i rychlost jakou mizí volná místa. Těch zbývá po dvou dnech přibližně polovina. Vstupenky koupíte v síti Ticketportal.

Hans Zimmer stručně

Celým jménem Hans Florian Zimmer se narodil v Německu v roce 1957. Svou hudební kariéru odstartoval hraním na klávesy v kapele Ultravox a The Buggles (hit „Video Killed the Radio Star„). Od roku 1980 pracoval jako asistent skladatele filmových soundtracků Stanleyho Myerse. Zásadním zlomem kariéry se stal rok 1988, v němž napsal hudbu k filmu Rain Man. Za tuto práci byl nominován na Oscara.

Nejznámější soundtracky: Gladiátor, Počátek, Pearl Harbor, Hannibal, Skála, Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen, Poslední samuraj, Šifra mistra Leonarda, Piráti z Karibiku, Operace: Zlomený šíp, Lví král, Sherlock Holmes, Interstellar [zdroj]

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.