Herci, kteří pro roli dokázali zhubnout a přibrat desítky kilogramů

změna2

Říká se, že nejlepší výkon podá herec, který se se svou filmovou postavou dokonale sžije. Někdy tak herci tráví týdny mezi postiženými, učí se bojová umění nebo třeba hubnou / přibírají klidně i desítky kilogramů během několika měsíců!

Chris Pratt

Jestli jste viděli nejnovější hit českých kin Strážci galaxie, pak jistě víte o koho jde, zahrál si totiž hlavní roli nabouchaného hezouna, ovšem nevypadal tak vždy…

chris pratt

Matthew McConaughey

Matthew byl ten typ herce, který pravidelně dostává role svůdníků žen v romantických komediích. Až donedávna. Ještě v roce 2012 se objevil v roli striptéra ve filmu Bez kalhot (Magic Mike). O rok později si zahrál roli vyzáblého Texasana s AIDS.

McConaughey

Christian Bale

Další z velkých proměn Hollywoodu a dokonce několikrát. Poprvé kvůli roli mechanika, který trpí nespavostí ve stejnojmenném filmu. Podruhé kvůli natáčení filmu Fighter, kde si zahrál drogově závislého boxera. Za tuto roli dostal i Oscara.

christian bale zmena1

 Jake Gyllenhaal

Tohle je čerstvá záležitost. Nový film Slídil, ve kterém si Jake zahraje má u nás premiéru až 29. 1. Natáčení probíhalo tento rok a Jake se tak během 1 roku musel dostat z postavy urostlého agenta z thrilleru Zmizení (2013) do role vyhublého reportéra.

Vlevo fotka z filmu Slídil. Vpravo fotka z června 2013

Znáte další případy „hubnutí do role“? Klidně se s námi o ně podělte v komentářích.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.

  • Michaela

    Tak největší výkyvy ve váze nejspíš zažila Renée Zellweger pro roli Bridget Jones. 🙂 Pokud vím, měla pak kvůli tomu přibírání i zdravotní problémy.

    • M. Frosty

      Pro první film musela nabrat dvacet kilo a zanedlouho po tom, co všechno zhubla zpátky jí poslali nabídku pro druhý film a tak musela nabrat znovu..