Hra o trůny 6. řada: Koukněte na první záběry

Hra o trůny 6. řada

Hra o trůny 6 se již nezadržitelně blíží. Nová řada oblíbeného seriálu má premiéru už koncem letošního dubna, a tak autoři pomalu lákají fanoušky na první střípky informací.

Nejnovějším lákadlem jsou vůbec první oficiální fotografie z nové série. Ačkoliv si dal mediální tým záležet, aby neprozradil celou zápletku, z některých fotek můžeme alespoň vytušit, jaké nám Hra o trůny 6 připraví dějové linky.

Prvním překvapením je pohled na Sansu Stark a Theona Greyjoye, nejspíš těsně poté co seskočili z hradeb. Z původních záběrů nebylo zřejmé zda se jedná o zoufalou tandemovou sebevraždu, nebo promyšlený útěk – nyní je jasno.

Sansa Stark a Theon Greyjoy

Ke slovu se po delší době dostane i Bran Stark. Naposledy se divákům připomněl v desátém díle 4. série. Tehdy se svými přáteli dorazil do jeskyně pod rozkvetlým stromem, kde se od tajemného muže dozvěděl, že již nikdy nebude chodit, ale létat.

Bran Stark

Další klíčovou scénou nejspíš bude setkání Khaleesi s národem jménem Dothraki. Jak matka draků zvládne konfrontaci s hordou kočovných válečníků?

Khaleesi a Dothraki

Hra o trůny 6 nám nabídne i pokračování příběhu o pomstě Aryi Stark, která na konci 5. série po zabití sadistického Meryna Tranta překvapivě oslepla. FUN FACT: Podle slov herečky Maisie Williams (Arya) nejsou zakalené oči vytvořeny pomocí postprodukčních efektů. Aby byl její pohyb a chování coby čerstvého slepce autentický, musela po dobu natáčení nosit neprůhledné kontaktní čočky.

Arya

A na závěr pro mě osobně největší překvapení z prozatím zveřejněných fotek. Tyrion Lannister vlévá víno zpět do lahve. Je snad nemocný? Umírá? Doufám, že se najde rozumné vysvětlení 🙂

Tyrion

Premiéra 6. řady seriálu Hra o trůny je naplánována na 24. duben. Česká verze HBO pořad nabídne v pondělí 25. dubna večer s titulky. Prozatím můžete kouknout na zbytek zveřejněných fotek. Foto: Macall B. Polay, Helen Sloan pro HBO. Zdroj: Facebook

Hra o trůny 6: Fotogalerie

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.