Hra o trůny: Pátá řada představí nové postavy

Game of thrones actors together nové postavy

Jak bývá zvykem, seriál Hra o trůny, podle předlohy G. R. R. Martina, představí s novou sérií i nové postavy, které nahradí ty zabité.

Abyste v nových jménech neměli zmatek, uvádím stručný přehled důležitých postav, které 5. řada nabídne a jejich původ.

5. řada k nám dorazí 13. dubna. Jako obvykle ji bude vysílat česká HBO každé pondělí v 20:00 až do 14. června, kdy série vyvrcholí posledním dílem. Vysílat se bude v originálním znění s českými titulky. Český dabing bude přidán cca o 14 dní později.

Nové postavy – kdo je kdo a fotografie

Alexander Siddig hra o trůny nové postavyDoran Martell

Vládnoucí pán Dorne a starší bratr Oberyna Martella, kterého zabil v souboji Hora. Na rozdíl od svého bratra dokáže zachovat chladnou hlavu  a vše předem rozmyslet. Dorana si zahraje Alexander Siddig.

 

Toby Sebastian game of thrones nové postavyTrystan Martell

Doranův syn (Toby Sebastian), zasnoubený s princeznou Myrcellou Baratheon (Nell Tiger Free). Sňatek, který navrhl Tywin Lannister, má potvrdit spojenectví mezi oběma rody. Myscella ovšem není právoplatná dědička rodu, jelikož ji matka Cersei neměla s králem Robertem Baratheonem, ale svým bratrem Jamiem.

Jessica Henwick Nym game of thrones nove postavyNymeria Sand

Nemanželská dcera prince Oberyna (jedna z osmi). Matka byla šlechtična z východu. Ta naučila Nym kultivovanému projevu a eleganci. Nym si zahrála herečka Jessica Henwick.

 

Keisha Castle-Hughes game of thrones nové postavyObara Sand

Obávaná válečnice a nejstarší z dcer prince Oberyna. Herečkou je Keisha Castle-Hughes.

 

 

Rosabell Laurenti Sellers hra o trůny nové postavyTyene Sand

Nejmladší z dcer prince Oberyna. Je mnohem nebezpečnější než vypadá, hlavně díky umění s dýkami. (Rosabell Laurenti Sellers).

 

 

DeObia Oparei game of thrones nové postavyAreo Hotah

Kapitán stráží a osobní ochranka prince Dorana (DeObia Oparei). Pochází z Norvosu, jednoho z devíti svobodných měst (podobně jako Braavos). Jeho specializací jsou sekery.

 

Enzo Cilenti hra o trůny nové postavyYezzan

Otrokář a jeden z vládců města Yunkai, které už Daenerys (Matka draků a Rozbíječka řetězů) jednou pokořila. Nedlouho poté však otrokáři opět získali moc a jsou nebezpečnější než dříve. Herece (Enzo Cilenti) můžete znát z filmu Čtvrtý druh.

 

Jonathan Pryce hra o trůny nové postavyHigh Sparrow (Nejvyšší vrabčák)

Mezi nové postavy patří i zbožný muž, silně oddaný své víře, který přišel do Králova přístaviště (King’s Landing) nabídnout útěchu těm, na které všichni zapomněli. Chudým, utiskovaným a nemohoucím. High Sparrow rychle získává množství následovníků a znamená tak hrozbu pro zkorumpovanou šlechtu. Herec Jonathan Pryce je divákům známý z rolí v Pirátech z Karibiku nebo bondovky Zítřek nikdy neumírá.

Pokud nemáte předplacené HBO, je mnoho jiných způsobů, kde díly 5. řady Hry o trůny stáhnout i s titulky. Užitečné informace najdete v pravý čas na webu EDNA.cz a tamní diskusi.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.