Jake Harper z Dva a půl chlapa je náboženský fanatik

jake harper herec

Herec Angus T. Jones, který byl seriálu Dva a půl chlapa znám jako Jake Harper, se od konce natáčení výrazně změnil. Ačkoli nyní vypadá jako ortodoxní muslim, skutečnost je o něco přívětivější, hlásí se k církvi Adventistů sedmého dne.

O své cestě k bohu dal nevybíravým způsobem vědět fanouškům seriálu už během natáčení 10. série. Veřejně tehdy seriál označil za špínu a prosil diváky, aby se na něj nedívali, nicméně peníze za natáčení samozřejmě inkasoval (přibližně 6 milionů Kč za jednu epizodu). Incident pro Jonese znamenal televizní konec, jelikož jej autoři po desáté sérii vyrazili a natočili poslední dvě řady bez něj.

Odchodu ale nelituje. „Bylo pro mě těžké být součástí něčeho, co zlehčuje témata, která jsou pro spoustu lidí opravdovými problémy. Byl jsem placený pokrytec, protože jsem nesouhlasil, ale stále jsem to dělal.“

Problémy přišly už dříve

Jake Harper, ale není první postava, která ze seriálu vypadla. Po 8. sérii skončil také Charlie Sheen, který měl tou dobou opakované problémy s drogami a producentem Chuckem Lorrem. Charlieho v seriálu následně nahradil Ashton Kutcher. Shodou okolností se ani tito dva nemají příliš v lásce. Většinou jeden druhého uráží přes Twitter.

Přestože měl první díl s Kutcherem rekordní sledovanost, z dlouhodobého hlediska diváky tolik netáhl, a tak seriál skončil dvanáctou řadou v únoru 2015. (drobný spoiler: finále připomene mnoho známých tváří, mihne se i Jake Harper)

Angus T. Jones alias Jake Harper dnes

Jones dal od roku 2012 hollywoodskému způsobu života definitivní sbohem a nyní se věnuje studiu v Coloradu a práci pro World Harvest Outreach Church v Houstonu. Svou radikální změnu zevnějšku vysvětluje jako způsob, kterým se odstřihl od minulosti a zároveň maskování před fanoušky.

Pokud vás zajímá Jonesova zpověď, ve které kromě kritiky Dva a půl chlapa také hovoří o svém dětství, jak k němu promlouval bůh a podobné moudra, zde je odkaz na první část z půlhodinového videa. Druhou (za předpokladu, že rádi trpíte) vám nabídne přímo YouTube.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.