Jared Leto jako Joker nahání strach

jared leto joker

Oskarový herec Jared Leto právě natáčí akční film Suicide Squad (Sebevražedný oddíl), kde si zahraje roli klasického komiksového padoucha, Jokera (dříve Heath Leger). Ačkoliv film do kin dorazí až příští rok, už teď je jasné, že půjde o psychotickou šílenost.

Né že by to snad někomu vadilo…

Film Suicide Squad vzniká podle známého komiksu DC Comics o skupině na smrt odsouzených šílenců, kteří mají možnost si zkrátit trest, výměnou za splnění extrémně nebezpečných misí. Odtud také název Suicide Squad (sebevražedný oddíl), jelikož se jeho členové občas jednoduše nevrátí.

A právě v řadách Suicide Squad se objeví sympaťák Jared Leto, coby úhlavní nepřítel Batmana, Joker.

Poslední „klaun“ v podání Heatha Ledgera sice působil šíleným, možná až geniálním dojmem (v závislosti komu fandíte ve volbách), vzhledem však přípomínal spíše bezdomovce s krabičákem.

Jared Leto zahraje na poněkud odlišnou notu. Ačkoliv jeho hudební styl z působení v kapele 30 Seconds to Mars tomu příliš neodpovídá, zjevem si nezadá s antikristem Marlynem Mansonem. (Fun fact: Pseudonym vznikl kombinací  jmen Marylin Monroe a doživotně osdouzeného kriminálníka Charlese Mansona)

Jared Leto a Suicide Squad v traileru

No ale zpět k Jokerovi. Role tak sadistického padoucha si podle zahraničních médií vyžádala i dozor zkušeného psychologa, který je po dobu natáčení dostupný pro všechny zůčastněné, zejména pak pro Jareda. Jakkoliv je to nepravděpodobné, studio Warner Bros. zkrátka nechce opakovat tragédii z natáčení Temného Rytíře. Tehdy se Heath Ledger předávkoval antidepresivy a prášky na spaní. Podle policie nešťastnou náhodou.

Suicide Squad bude mít premiéru 4. srpna 2016. Pokud patříte mezi fanoušky komiksů, nenechte si ujít ani film Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti. Ten do kin dorazí o něco dříve, 24. 3. 2016.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.