Jeremy Clarkson si s novým pořadem od Amazonu příjde na pořádný balík

Jeremy clarkson amazon

Britský moderátor Jeremy Clarkson a jeho kolegové z pořadu Top Gear (James May a Richard Hammond) podepsali lukrativní smlouvu na nový automobilový pořad pro Amazon.

Jaká je tedy odměna za rvačku se svým nadřízeným? Podle nejnovějších zpráv hodlá Amazon zaplatit 250 milionů dolarů (něco přes 6 miliard! Kč) za 36 epizod rozložených do 3 let. Z této částky uvidí jen Clarkson 46 milionů dolarů (cca 1 miliarda Kč). Pro porovnání  – v  Top Gearu činila jeho základní mzda za 3 roky cca 12 milionů dolarů.

Více informací o novém automobilovém pořadu zatím nevíme. Jisté je pouze to, že se Clarkson vrátí na obrazovky až v roce 2016.

Amazon Prime TV

Amazon to s novou streamingovou televizí myslí vážně a snaží se ukrojit kousek z většího koláče Netflixu, který mimochodem dorazí příští rok i k nám. Kromě Clarksona má být dalším lákadlem mysteriózní seriál Bosch, Hand of Good se známým Ronem Perlmanem (HellBoy) nebo politická komedie Alpha House. Všechny tituly si v prozatimním hodnocení drží vysoký standard.

Krome pořadů nabízí Amazon Prime i spostu písniček, elektronických knih a dalších vychytávek, o kterých se zmiňují ve svém reklamním spotu.

Momentálě však Amazon Prime TV v ČR legálně nespustíte. Služba zatím funguje pouze na území US, UK a Německa.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.