Jeremy Clarkson suspendován, Top Gear zastavil natáčení

top gear jeremy clarkson suspended

Hvězda Top Gearu, Jeremy Clarkson, byl suspendován. Některá média dokonce použila slovo „vyhozen“, to ovšem není pravda. Teda zatím.

Jako důvod byla uvedena „roztržka s producentem“.

Podle BBC, která Top Gear vysílá, byl moderátor suspendován nejméně do konce vyšetřování incidentu. Nikdo další nebyl potrestán, tedy kromě fanoušků pořadu, ti totiž příjdou o nedělní díl a nejspíš i o zbytek série.

Jeremy Clarkson prý dostal pověstné „poslední varování“ už loni v květnu. To následovalo po jeho údajné rasistické urážce během natáčení pořadu. Další problémy se pak očekávaly po jeho tweetu z minulého měsíce, ve kterém Clarkson posměšně sdělil, že Top Gear hledá nového moderátora…

„Žadatel by měl být starý, špatně oblečený, pedantský, ale schopný se dostat do práce včas.“

Následně se však ukázalo, že šlo jen o narážku na jeho kolegu Jamese Maye, který přišel pozdě na natáčení.

Teď se však zdá, že pohár trpělivosti přetekl. BBC zatím nevydalo žádné dodatečné vyjádření ani bližší informace o roztržce. Taktéž moderátor i jeho zástupci zatím mlčí.

Důvodem absence občerstvení?

Jediným dalším zdrojem informací je tak nejmenovaný očitý svědek potyčky, který událost pro Daily Mirror okomentoval. Podle něj vše vzniklo kvůli jídlu. „Bylo to vše kvůli cateringu. Po dlouhém natáčecím dni Jeremy zjistil, že na místě není žádné jídlo.“ Je otázkou nakolik je informace pravdivá. Daily Mirror je totiž britský "Blesk".

top gear india car jeremy clarkson

Jeden z kontroverzních počinů Clarksona – auto upravené na cestu do Indie

Jeremy Clarkson: Kontroverzní výroky

  • 2011 – Clarkson a jeho společníci prohlásili o Mexičanech, že jsou „líní a neschopní“.
  • 2012 – Indičtí diplomaté si stěžovali na „indický speciál“, ve kterém Clarkson vychválil toaletu v zavazadlovém prostoru, jelikož prý každý, kdo do země přijede, dostane střevní potíže.
  • 2012 – Clarkson přirovnal japonské obytné auto k lidem s tělesnou deformací.
  • 2014 – Clarkson a celý štáb byli vyhoštění z Argentiny poté, co do země přijeli s poznávací značkou H982 FKL. Ta prý odkazovala na rok 1982 a bitvu o Falklandy, kterou Argentina prohrála.

Pokud by Jeremy Clarkson v Top Gearu skončil, rozhodně by to zamávalo se sledovaností pořadu. Ta se dnes odhaduje na 350 milionů diváků celosvětově.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.