Jon Snow a 6. řada Hry o trůny? Nejspíš ano!

jon snow kit harington

Konec páté série Hry o Trůny nechal ve fanoušcích silnou pachuť bez možnosti ji spláchnout. Jak dopadne příběh Sansy Stark? Vrátí se Jon Snow? A kde je vlastně Khaleesi?

Pokud jste 5. sérii ještě neviděli, doporučuji se následujícím řádkům vyhnout : )

Nedávno začalo natáčení 6. řady seriálu Hra o Trůny, která bude speciální už jen díky tomu, že nikdo (ani knižní fanoušci) netuší jak dopadne. Příběh totiž bude vycházet z prozatím nevydané šesté knihy „Píseň ledu a ohně“ od George R. R. Martina. Ten, jak známo, si libuje v nadějně pozitivních scénách, které končí krveprolitím.

Stejného konce se dočkal i jeden z posledních Starků (Jon Snow a.k.a. Know Nothing™). Toho v posledním díle zradili „bratři“ z Noční hlídky, jelikož už neunesli jeho obětavé chování… a tak tam Kit Harington zůstal ležet sám na zasněžené zemi nasáklé vlastní krví.

Žije Jon Snow?

Do hlav režie nevidíme. Celou záležitost mohou uzavřít pouhým pohledem na skromný náhrobek. Ovšem existuje několik zajímavých teorií, které v posledních dnech dostávají stále zřetelnější podobu. Zde jsou tři hlavní.

V posledním díle (ještě před zradou) nám režie nabídla pohled na vracející se Rudou kněžku, která včas utekla před jístou smrtí v Stanisově bitvě o Zimohrad a jak jistě víte z dřívějších epizod, stoupenci Pána světla dokáži vyléčit i smrtelně raněné.

Další z teorií je, že se Jon Snow promění na zombie (Chodce chcete-li) a povede armádu nemrtvých proti královstvím na opačné straně „Zdi“.

No a poslední z nejčastěji zmiňovaných teorií hovoří o převtělení v jeho zlovlka Ducha. Této verzi osobně věřím nejméně, jelikož Jon neměl za celou dobu jedinou vidinu, jediný sen, který by něco podobného naznačoval (na rozdíl od jeho bratra Brana).

Z natáčení

Ať už se stane cokoli, pravděpodobně u toho bude i náš Jon Snow. Alespoň to naznačují některé fotografie z natáčení 6. série. Všímaví fanoušci totiž pořídili několik snímků, na kterých je herec Kit Harington v přítomnosti natáčení. Původní zprávy zástupci seriálu dementovali s jednoduchým vyjádřením, že jde pouze o přátelskou návštěvu. Pokud by to byla pravda, pak je Kit Harington ten nejlepší kamarád na světě, protože své seriálové přátele podporuje už několik týdnů…

Na obědě s herečkou Nathalie Emmanuel – v seriálu hraje Missandei, poradkyni Khaleesi

jon snow kit harington 6 serie

Kit Harington a kamarád z noční hlídky Ben Crompton spolu v blízkosti natáčení.

kit harington 6 serie

Natáčení Hry o Trůny bude probíhat až do konce letošního roku a v létě 2016 bychom se měli konečně dočkat 6. série.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.