Lady Gaga při Oscarech ovládla sociální sítě

Lady Gaga

Při letošním udílení cen americké Akademie filmového umění, došlo k několika překvapením. Jedním z nich byla Lady Gaga, která by zasloužila Oscara za „sociální sítě“.

Když se sálem v Dolby Theatre rozezněla její verze písně z uznávaného filmu „The Sound of Music“, k oslavení 50-letého výročí, a když následně objala Julii Andrews, která si zahrála v původním snímku z roku 1965, sociální sítě Facebook a Twitter zaznamenaly největší aktivitu večera.

Na Facebooku v ten moment bylo vypuštěno přibližně 210.000 příspěvků týkajících se Lady Gaga a Oscarů. Celkově oscarový večer sledovalo 21 milionů uživatelů na Facebooku. Na Twitteru bylo během představení vypuštěno 5.9 milionů oscarových Tweetů, které celkově zaujaly 13 milionů lidí.

Lady Gaga potvrdila, že umí zpívat

Druhým nejzajímavějším momentem večera bylo, alespoň podle zájmu na Facebooku, ocenění písně Glory z filmu Selma oscarovou soškou. Zde však byl zájem téměř poloviční.

Na 3. místě Facebook hitparády se umístil snímek Birdman, který získal ocenění za film roku.

glory

Glory získala Oscara za nejlepší píseň

Nejzmiňovanější osobnosti na Twitteru byly: Lady Gaga a Patricia Arquette. Nejčastěji jmenované filmy byly Birdman a Grandhotel Budapešť. Na červeném koberci, ze kterého se vysílalo hodinu před začátkem ceremoniálu, nejvíce bodovala Dakota Johnson z filmu Padesát odstínů šedi.

Průběžné zaujetí příspěvky na Facebooku v US

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.