Martin Harich oslnil britský X Factor, koukněte na video

martin harich x factor

Slovenský zpěvák Martin Harich už jednou zkoušel své štěstí v pořadu Česko Slovensko hledá superstar. Nyní míří o něco výš – podaří se mu vyhrát britský X Factor?

Má k tomu alespoň slušně nakročeno. V nedělním díle předstoupil Martin Harich před hvězdnou porotu, kde zasedá i obávaný Simon Cowell, a společně s dalšími šesti soutěžícími (tři jednotlivci a dva páry) zazpíval část písně Hotel California od Eagles. Hned na místě porota nekompromisně vyřadila pět uchazečů a poslala Haricha dál.

Martin Harich v britském X factoru

Zpěv soutěžících začíná v 4:50

Během písně Harichovi vypadl text, a tak musel lehce improvizovat. Toho si porota samozřejmě všimla, nicméně kritický úsek na rozhodnutí neměl vliv. Naopak tvrďák Simon Cowell jej ještě pochválil. „I když jsi zapomněl text, bylo to úžasné.“

V příštím kole (Six Chair Challenge) se Martin Harich utká s 16 dalšími zpěváky v kategorii chlapců do 25 let o místo v elitní šestce, kterou si vezme na starost jeden z porotců. Momentálně se tedy nachází mezi přibližně 60 nejlepšími zpěváky aktuálního ročníku. Když uvážíme, že se letos do soutěže přihlásilo bezmála 30000 lidí, jedná se jistě o skvělý výsledek.

Kromě X Factoru je Martin Harich k vidění i na různých koncertech v Česku a na Slovensku. Naposledy v neděli jej mohli vidět návštěvníci pražského festivalu Mezi ploty. Nejbližší koncert je naplánován na 17. 10. v Kyjově a následně vystoupí 18. 10. v pořadu Česko-Slovenská SuperStar.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.