Miles Teller přitahuje filmaře jako magnet

Miles Teller

Americký herec Miles Teller momentálně patří k nejvytíženějším osobám v Hollywoodu. Poté co se objevil ve filmu Kouzlo přítomného okamžiku a oscarovém snímku Whiplash, se nabídky jen hrnou.

Mezi jeho poslední a prozatím největší film, alespoň co se rozpočtu týče, patří akční scifi Fantastická čtyřka (premiéra 13. 8.), ve které si zahraje mladého génia Reeda Richardse. Fun Fact: O roli se ucházel i Kit Harington.

Fantastickou čtyřkou to samozřejmě nekončí. V následujících 2 letech se Miles Teller objeví v dalších 6 filmech! Mezi ty nejzajímavější řadím životopisný snímek „Bleed for this“ o jednom z nejúžasnějších comebacků v historii boxu a třetí díl scifi ságy, Aliance (předloha Veronica Roth).

Kate Mara, Miles Teller

Kate Mara a Miles Teller ve filmu Fantastická čtyřka

Miles Teller: životopis

Narodil se 20. února 1987 v Pennsylvanii rodičům Merry a Mikovi Tellerovým. V mládí se mnohokrát stěhoval kvůli práci svého otce, který byl inženýrem jaderné elektrárny. Během dospívání se naučil hrát na saxofon a v kapele vyzkoušel i post bubeníka, což se mu později hodilo při natáčení snímku Whiplash. V roce 2005 nastoupil na známou uměleckou školu Tisch School of the Arts, kde později získal titul bakaláře.

Po účinkování v několika krátkých filmech se dočkal role ve filmu Králičí nora (2010), kde si zahrál po boku Nicole Kidman a Aarona Eckharta. Poté se nabídky jen hrnuly. Další větší zlom přišel s již zmniňovaným filmem Whiplash, kde si zahrál devatenáctiletého jazzového bubeníka snícího o slávě. Film byl oceněn třemi Oscary (vedlejší role  J.K. Simmons, střih, mix zvuku).

Miles Teller ve filmu Whiplash

Zajímavá fakta

  • S herečkou Shailene Woodley už si stihl zahrát ve třech filmech a chystá se čtvrtý (Kouzlo přítomného okamžiku, Divergence, Rezistence, Aliance).
  • V roce 2007 měl těžkou dopravní nehodu. Na památku mu zůstalo mnoho jizev i na obličeji.
  • Původně chtěl být sportovním komentátorem. Pro herectví se nadchl na střední škole díky sexy učitelce.
  • Na konkurzu k filmu Divergence se původne ucházel o roli Čtyřky
  • Jeho přítelkyně je modelka Keleigh Sperry.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.