Minecraft film už má přiděleného režiséra!

minecraft film

Přiznivci kostičkovaného světa se mohou začít radovat, jelikož Minecraft film má zase o něco blíže k uskutečnění.

Pokud náhodou vůbec netušíte, co si pod slovem Minecraft představit, na konci článku najdete drobné info.

Hra Minecraft nedávno dosáhla milníku 100 milionů registrovaných uživatelů. Komunita je dokonce tak aktivní, že zvládá pořádat vlastí „Minecon“ akce zaměřené pouze na jedinou hru. Při zvážení uvedených informací je záměr natočit o tomto fenoménu celovečerní film jen logickým vyústěním zápletky.

Podle původních plánů měl Minecraft film režírovat zkušený Shawn Levy (Noc v muzeu, Stážisti, Ocelová pěst). Ovšem jak už to tak bývá, z plánů nečekaně sešlo („tvůrčí neshody“) a tak zůstal Minecraft film opět bez dozoru. Teď se však blýská na lepší časy. Po půlročním hledání studio Warner Bros. ukázalo na nového člověka a má jim být překvapivě režisérský nováček Rob McElhenney. Ten se zatím může pochlubit jen prací na filmu Pariah a seriálů It’s Always Sunny in Philadelphia.

Přibližný scénář filmu zatím nelze odhadnout, jelikož ani hra nejede podle žádné osnovy. Jednoduše si děláte co chcete kde chcete a právě díky tomu je komunita tak aktivní. Hráči se totiž často předhánějí v bláznivějších nápadech. Pro ilustraci uvádím video uživatele Laurens Weyn, který v Minecraftu vytvořil fungující model jednoduchého počítače. Takový Mineception.

Co je to Minecraft

Minecraft je nezávislá počítačová hra, vytvořena švédským vývojářem Markusem „Notchem“ Perssonem. Jedná se o tzv.sandboxovou hru, což znamená, že je hráči ponechána téměř úplná svoboda pohybu a činností. Hráč se pohybuje v nekonečném náhodně generovaném světě, který se skládá z krychlí (bloků), představujících různé materiály. Principem se nejvíce podobá na obyčejné lego. Více informací zde.

 

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.