Kdo by mohl ztvárnit filmového Steva Jobse?

steve jobs tom cruise

Možná jste už zaznamenali, že Christian Bale, který byl druhou volbou na roli Steva Jobse v biografickém filmu o zakladateli firmy Apple, také odmítl svou účast na natáčení. Je tak již druhým velkým jménem o které scénárista Aaron Sorkin (Oscar za scénář The Social Network) přišel. Ten si vzal za cíl, že Jobse musí zahrát nějaký ze slavnějších herců posledních let. Pojďme se tedy podívat kdo další se do role nabízí.

Johnny Depp

Johnny je rozhodně populární a charismatický. V roli inovátora a vizionáře (Transcendence) mu to šlo perfektně, avšak je otázkou jak moc je Stevu Jobsovi podobný.

TRANSCENDENCE

Tom Cruise

Pokud jste viděli fotografii Steva Jobse v jeho mladších letech (ten vlevo), pak to pro vás možná není až tak ujetá představa. Oba si byli maximálně podobní. Tom navíc splňuje všechny požadavky scénáristy. Problémem může být jeho nabitý natáčecí program pro rok 2015, nicméně film ještě nemá stanoveno datum natáčení a rok 2016 je volný.

steve jobs tom cruise

Bradley Cooper

Bradley v posledních letech zažívá strmý vzestup mezi nejoblíbenější herce. Už dříve se objevil na seznamu herců, které tvůrci zvažují do hlavní role. Jeho obsazení do filmu navíc nahrává fakt, že má volný kalendář.

Bradley Cooper

Jesse Eisenberg

Ne až tak populární a známý herec, rozhodně však talentovaný. Už dříve si zahrál v Oscary ověnčeném filmu The Social Network, tedy filmu, se stejným scénáristou.

Cast member Jesse Eisenberg poses during the premiere of the film "To Rome with Love" by U.S. director Woody Allen in Rome

Matt Damon

Matt se stejně jako Bradley Cooper objevil na seznamu herců, které si studio Sony Pictures už dříve vytipovalo. Je mladý, populární a s trochou maskování dokáže zahrát Steva v mladších i starších letech. Jediné co nám zde více chybí je určitý temperament a charisma, kterým Jobs oplýval.

Film Title: The Bourne Ultimatum

Ben Affleck

Poslední z seznamu studia Sony Pictures, které doporučilo scénáristovi par určitých jmen. Problém však může být v jeho vytíženosti. Ben má kalendář vyplněný až do roku 2019, ale třeba by si pro tak zajímavou roli našel čas.

Ben Affleck

[poll id=“2″]

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.