Nejlepší filmy roku 2016: Co vám možná uniklo?

Nejlepší filmy roku 2016

Po roce přináším další sumarizaci toho nejlepšího ze stříbrného plátna – nejlepší filmy roku 2016. Tak jak už je zde zvykem, žebříček vychází z hodnocení uživatelů ČSFD, je ovšem „očištěn“ od filmů s nízkým počtem hlasů a obohacen o vlastní tipy.

Vážení čtenáři, nejlepší filmy roku 2016…
INFO: Kliknutím na název filmu spustíte trailer

Než jsem tě poznala (81%)

Než jsem tě poznala

 

Filmová romance podle knižního bestselleru Jojo Moyesové o veselé upovídané dívce Luise (Emilia Clarke – Hra o Trůny), která nadevše miluje svůj život v malém městečku a jejím setkání s depresivním Willem (Sam Claflin – Hunger Games), který je po vážné nehodě upoután na invalidní vozík.

Kniha džunglí (81%)

Nejlepší filmy roku 2016

Nejnovější adaptace známého díla nositele Nobelovy ceny za literaturu Rudyarda Kiplinga o malém chlapci jménem Mauglí a jeho napínavém dobrodružství v indické džungli. Nové zpracování láká na skvělý hudební doprovod a úchvatný vizuál. Výborná náhrada návštěvy ZOO při chmurném počasí.

Je s námi konec? (81%)

Je s námi konec?

Nejnovější dokument z produkce National Geographics přináší alarmující svědectví o problémech naší planety zejména ve spojení s klimatickými změnami. Mrazivým snímkem nás provází oblíbený herec a posel míru OSN Leonardo DiCaprio, jenž vede rozhovory s předními osobnostmi jako jsou Barack Obama nebo vizionář a majitel Tesly Elon Musk. Film má u diváků takový úspěch, že jej v hojném počtu a opakovaně nahrávají na YouTube. Když budete mít štěstí, možná ještě narazíte i na verzi s českým dabingem.

Orel Eddie (81%)

orel-eddie

Mezi nejlepší filmy roku 2016 patří i životopisný festivalový film Orel Eddie. Děj se točí kolem ne příliš sportovně nadaného avšak nesmírně vytrvalého Michaela Edwardse, který už od dětství touží reprezentovat svou zemi na Olympiádě. Po nespočetných sportovních nezdarech se Michael nakonec nadchne pro skoky na lyžích a to hlavně díky slabé konkurenci (vzpomenete si na britské skokany?). V roli trenéra Hugh Jackman.

Deadpool (82%)

deadpool

Deadpool je lehce netradiční komiksový hrdina od Marvelu. Zapomeňte na vždy spravedlivého Kaptitána Ameriku, tenhle ujetý týpek sází na nespočet hlášek a pubertální humor (který ovšem nesedne každému).

Doctor Strange (82%)

doctor-strange

A další Marvelovka. Koncem října vyšel do kin film o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, kterému dopravní nehoda změní život. Poté co zanevře na tradiční medicínu, se rozhodně hledat uzdravení v mystickém odloučeném místě známém jako Kamar-Taj. Brzy však zjistí, že nejde jen o chrám uzdravení, ale i základnu pro boj s temnými silami. V hlavní roli Benedict Cumberbatch.

Dítě Bridget Jonesové (82%)

Dítě Bridget Jonesové

Renée Zellweger a Colin Firth v již třetím pokračování slávné série o největší smolařce v dějinách. Tentokrát se Bridget Jonesová potýká s nečekaným těhotenstvím a 50% šancí na správné určení otcovství. Podle hodnocení jasně nejlepší díl série.

Zootropolis: Město zvířat (85%)

Zootropolis: Město zvířat

Zootropolis je moderní metropole zvířat, kde se plní sny. Je to velkoměsto, ve kterém spolu žijí odlišné druhy v harmonii a kde se kdokoli může stát kýmkoli. A tady začíná náš příběh Judy Hopkavé, která chce být prvním králíkem v policejním oddíle plném šelem a jiných obřích zvířat.

Příchozí (87%)

prichozi

Pravděpodobně nejlepší scifi letošního roku. Ano, vím, že do kin teprve dorazí nový díl Star Wars, jenže Příchozí hrají úplně jinou ligu. Po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě a zatímco lidé panikaří a hrozí globální válka, tým vybraných elit včele s odbornicí na lingvistiku chce zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Toto mrazivé scifi přímo vybízí k zamyšlení a diskusi.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (91%)

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny

Nejlepší filmy roku 2016 nám uzavírá nejnovější snímek Mela Gibsona – Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny. Film je natočen na základě skutečného příběhu Desmonda Dosse, který se, jako spousta dalších mladíků své doby, nechal naverbovat do armády. Pomyslíte si, že nejde o nic zvláštního, jenže Desmond je kvůli svému přesvědčení rozhodnutý projít celou válkou bez nošení zbraní a zabíjení.

Tak to je prozatím vše. Pokud jste přesvědčení, že mezi nejlepší filmy roku 2016 patří i nějaký jiný snímek, klidně se o děj podělte dole v komentářích.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.