Nejlepší horory 2015: To nejděsivější za letošní rok

Rings nejlepší horory

Rok 2015 se pomalu chýlí ke konci, a tak už pomalu můžeme předpovídat, které filmy se zařadí mezi ty nejlepší horory roku.

Seznam je vytvořen na základě průměrného hodnocení uživatelů CSFD.cz u filmů s větším počtem hlasů a obohacen o kino tipy.

Nejlepší horory 2015

(V názvu najdete odkaz na (většinou) český trailer.)

Sinister 2 (57%)

Sinister 2

Pokračování veleúspěšné jedničky v divácích nevzbudilo zdaleka tak dobré ohlasy, nicméně vzhledem ke slabé konkurenci se film řadí k tomu lepšímu.

We Are Still Here (59%)

we are still here horor

I letos se mezi nejlepší horory dostal prokletý dům s novými nájemníky. Mysteriózní horor We Are Still Here vás dostane svou syrovostí a gradujícím finále.

Extinction (60%)

extinction horor

Pokud vás ještě neomrzelo sledovat zombie apokalypsu, s Extinction se budete bavit. Aby toho nebylo málo, přeživší musí bojovat i s mrazivou změnou klimatu, na kterou se však zombie záhadným způsobem adaptují.

Insidious 3: Počátek (66%)

INSIDIOUS 3

Úspěšná série Insidious se letos dočkala dalšího dílu. Tentokrát se podíváme úplně na začátek a odhalíme jednu z životních kapitol jasnovidky Elise Rainierové.

Čarodějnice (71%)

čarodějnice

Hollywood už nám představil hodně verzí čarodějnických procesů, nicméně dílo Roberta Eggerse vám svým naturalistickým podáním nejspíš vyrazí dech. Jedná se o festivalový film s velmi dobrým hodnocením, nečekejte mainstream.

Kino tipy

Purpurový vrch

purpurový vrch

Zkušený režisér a scénárista Guillermo del Toro nám v říjnu naservíruje viktoriánský horor ve velkém stylu. Zdánlivě opuštěný dům, podivné tajemství a Loki v hlavní roli, co víc si přát.

Premiéra: 15.10.2015

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

paranormal activity ghost dimension

V pátém pokračování paranormálních aktivit už podle názvu konečně nahlédneme do světa mrtvých. Trailer vypadá zajímavě, snad nezklame jako poslední díl.

Premiéra: 22.10.2015

Kruhy

Rings horor

Na filmová plátna se vrací stará dobrá Samara! V třetím díle se podíváme, podobně jako v nejnovějším Insidious, na počátek děsivého příběhu, kde je Samara vnucena do psychiatrické péče a slibuje pomstu svým trýznitelům.

Premiéra: 12.11.2015

Krampus: Táhni k čertu

krampus horor

Mezi nejlepší horory snad zařadíme i lehce ujetý film Krampus. Santa ví jestli jste byli hodní…

Premiéra: 10.12.2015

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.