Nejlepší komedie 2015: Co si rozhodně nenechat ujít

nejlepší komedie roku méďa

Ačkoliv rok 2015 ještě zdaleka nekončí, už teď se můžeme podívat, které filmy se téměř jistě zařadí mezi nejlepší komedie roku.

Seznam jsem vytvořil částěčně podle hodnocení ČSFD z filmů s vyšším počtem hodnocení a obohatil o nadějné snímky, které se na stříbrné plátno teprve chystají.

Nejlepší komedie 2015

Konečně doma (71%)

Konečně doma

Nová bláznivá komedie od tvůrců Croodsových a Jak vycvičit draka o tom, jak na naši planetu dorazí natvrdlí chapadlatí mimozemšťané. Pokud máte rádi animáky, určitě nesáhnete vedle.

Méďa 2 (77%)

Méďa 2

Plyšový Tedy a jeho kamarád Johnny (Mark Wahlberg) se vrací! Méďa je zamilovaný a chce své partnerce dopřát dítě, jenže je tu ten drobný problém s tím, že není člověk. Ovšem i to lze vyřešit, jenže jak bojovat proti úřednickému šimlu? Dozvíte se ve vtipem nabité komedii Méďa 2.

Špión (76%)

Špión

Tak trochu jiná bondovka. Susan sní o akčním životě agenta, místo toho však pro jednoho dělá akorát kancelářskou práci, zatím co on likviduje hordy padouchů. Jenže co když se situace otočí? Hvězdně obsazená komedie Špión láká na akční scény a drsný humor.

Ovečka Shaun ve filmu (81%)

Ovečka Shaun ve filmu

Ovečka Shaun a přátelé vyráží do města zachránit svou rodinu z farmy. Pokud jste fanoušky seriálové Shaun nebo vás zaujal Slepičí úlet, asi se budete skvěle bavit, jinak riskujete trpké zklamání.

Velká šestka (81%)

nejlepší komedie Velká šestka

V ulicích San Fransokya se pohybuje záhadný zloduch, jenže konstruktér Hiro Hamada je pouze malý kluk a jeho kamarád Baymax zase oplácaný zdravotnický robot. Jak se tahle dvojka vypořádá s tajemným protivníkem?

Ant-Man (81%)

Ant-Man

Tady možná nejde až tak o komedii, jako spíše akční film s humorným nádechem. Jde totiž o superhrdinu o velikosti mravence. Jenže jak říká jedna otřepaná fráze, i malý kašpárek dokáže zahrát velké divadlo.

Kingsman: Tajná služba (82%)

Kingsman

Co čeká na pouličního výrostka, který se tak trochu náhodou dostane do výcvikového střediska supertajné špionážní organizace? No přece pořádná porce zábavy! PS: Šišlající záporák Samuel L. Jackson je dokonalý.

V hlavě (85%)

nejlepší komedie V hlavě

Tvůrci filmu Hledá se Nemo mají další hit. Animák V hlavě popisuje vtipnou formou jak pracují naše emoce a co vše stojí za jednoduchým rozhodnutím. Podle aktuálního hodnocení je „V hlavě“ nejlepší komedie roku 2015. V odkaze najdete několik českých trailerů, doporučuji ten 3. : )

Kino tipy

Bláznivá dovolená

Bláznivá dovolená

Další road-movie ve stylu Millerových o klasické moderní rodince. Nečekám zázraky, ale může pobavit.

Premiéra: 27. 8. 2015

American Ultra

American Ultra

Mike je klasický teeneager. Občas si zahulí, občas se napije a občas zneškodní 2 agenty lžící. Když se o něj začne zabývat americká vláda, je jasné, že není tak úplně v pořádku.

Premiéra: 10. 9. 2015

Fakjů pane učiteli 2

Fakjů pane učiteli 2

Druhý díl o netypickém učiteli německého gymnázia, který za použití drastických metod umravňuje zkaženou mládež.

Premiéra: 8. 10. 2015

Stážista

Stážista

Robert De Niro je stážista. Na tom by nebylo asi nic divného, dnes je to přece moderní způsob, jak si už během studií otevřít dveře do věhlasných firem. Akorát že už mu bylo 70. Jak tedy odpoví na klasickou otázku „kde se vidíte za 10 let?“.

Premiéra: 29. 10. 2015

Tak, to je zatím vše. Počítám s tím, že hodnocení u všech filmů půjde časem lehce dolů, každopádně pořadí by se už měnit nemělo. Pokud znáte nějaký další film, který podle vás patří mezi nejlepší komedie roku, budu rád, když se podělíte v komentářích.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.