Nejlepší romantické filmy posledních let

Nejlepší romantické filmy

Ty nejlepší romantické filmy, které rozněžní vaši drahou polovičku nebo jen důvod, proč zlikvidovat tu zmrzlinu v mrazáku.

Seznam obsahuje nejlepší romantické filmy natočené během posledních 10 let vybrané pomocí hodnocení uživatelů největší české filmové databáze CSFD.cz. Po kliknutí na název filmu budete přesměrování na trailer.

Nejlepší romantické filmy z let 2006 – 2015

Voda pro slony (73%)

voda pro slony

Romantický film z cirkusového prostředí 30. let 19. století o nepovolené lásce mezi téměř dostudovaným veterinářem Jacobem a krasojezdkyní Marlen. Film vznikl na motivy celosvětového bestselleru Sary Gruenové. V hlavních rolích hvězda ságy Stmívání Robert Pattinson spolu s držiteli Oscara Reese Witherspoon a Christophem Waltzem.

Terapie láskou (74%)

terapie láskou

Mezi nejlepší romantické filmy posledních let perfektně zapadá lehce netradiční snímek Terapie láskou. Příběh sleduje setkání psychický poznamenaného učitele dějepisu, jenž nedávno prošel bolestivým rozchodem (Pat – Bradley Cooper), s nevyzpytatelnou dívkou trpící depresemi (Tiffany – Jennifer Lawrence). Tiffany se rozhodne Patovi pomoci sblížit se znovu s manželkou, pokud s ní na oplátku vystoupí v taneční soutěži. Film získal v roce 2013 osm nominací na Oscara.

Určitě, možná (74%)

Určitě, možná

Will Hayes (Ryan Reynolds) právě prochází rozvodovým řízením a jeho desetiletá dcera Maya (Abigail Breslinová) se ho začíná vyptávat na dobu před svatbou. Will se tak rozpovídá o dívce ze sousedství Emily (Elizabeth Banksová), o nejdůvěrnější přítelkyni April (Isla Fisherová) i o spontánní Summer (Rachel Weiszová). Tři příběhy – tři zlomená srdce. Maya začíná chápat, že láska vůbec není jednoduchá, ale Will si uvědomuje něco ještě důležitějšího, že nikdy není příliš pozdě na to, aby dal lásce druhou šanci.

Správci osudu (75%)

Správci osudu

Kandidát do amerického Senátu, David Norris (Matt Damon), se na první pohled zamiluje do krásné Elise (Emily Blunt). Nešťastnou náhodou však ztratí její číslo a už se postupně smiřuje se skutečností, že v miliónovém městě ji nemusí znovu potkat, když v tu chvíli ji znovu spatří a je rozhodnut ji nikdy neztratit. V tom se do situace vkládají Správci osudu. Tahle organizace totiž Davidovi naplánovala kariéru končící v oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji…

Nezapomeň na mě (76%)

Nejlepší romantické filmy

Robert Pattinson ještě jednou. Tentokrát coby rebelující mladík, jenž se zamiluje do dívky v podání Emilie de Ravin (seriál Ztraceni). Jejich nečekaná láska musí projít silnou zkouškou způsobenou tragédií v obou rodinách. Role otců ztvárnili charismatický Pierce Brosnan a oscarový Chris Cooper.

Vicky Cristina Barcelona (77%)

vicky cristina barcelona

Zásadová Vicky (Rebecca Hall), která má těsně před svatbou, a její spontánní kamarádka Cristina (Scarlett Johansson) odjíždí do Barcelony, kde chtějí strávit nevšední prázdniny. Jejich dvouměsíční dobrodružství začíná přesně ve chvíli, kdy padnou do oka španělskému malíři Juanu Antoniovi, jenž je pronásledován nepříčetně žárlivou ex-manželkou (Penelope Cruz). Srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím…

Hvězdy nám nepřály (77%)

Hvězdy nám nepřály

Příběh dvou výjimečných teenagerů, které spojuje kousavý humor, ironický pohled na věc a neobvyklé seznámení během sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Jak se oba sbližují, Hazel (Shailene Woodley) a Gus (Ansel Elgort) společně prožívají nejen vztah podobný lásce, ale i své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů.

P.S. Miluji Tě (78%)

 

p. s. miluji tě

Pro mladou vdovu Holly (Hilary Swank) začíná rok neobyčejných dobrodružství. Objeví totiž 10 dopisů, které jí před smrtí zanechal manžel Gerry (Gerard Butler). Ty jí mají pomoci překonat bolest ze ztráty a mimo jiné i připomenout PS: Miluji tě.

500 dní se Summer (79%)

500 dní se summer

Romantická komedie o lásce a osudu vypráví příběh mladého copywritera (Joseph Gordon-Levitt), který již dlouho zoufale hledá dívku svých snů… Když se však seznámí s novou kolegyní Summer Finnovou (Zooey Deschanel), je si naprosto jistý, že konečně našel tu pravou. 500 dní jejich neobvyklého vztahu bohužel dokazuje, že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná a hlavně nekontrolovatelná.

Nejlepší romantické filmy nám uzavírá film vycházející z povídky F. Scotta Fitzgeralda, jenž vypráví o sympatickém padesátníkovi Benjaminu Buttonovi (Brad Pitt), který se nedávno zamiloval a navíc z neznámého důvodu každý den mládne. To se mu nejdřív samozřejmě líbí, ale postupem času mění názor, protože prožívat svůj život v opačném směru a mládnout vedle své pozvolna stárnoucí životní lásky, přináší řadu problémů…

Dojemný bonus…

Přestože následující méně známý snímek spadá spíše do kategorie rodinných filmů, jeho srdceryvné poselství mě přinutilo jej zařadit alespoň dodatečně.

Hačikó – příběh psa (86%)

Hačiko

Hačiko je filmovou adaptací japonského skutečného příběhu, který vypráví o psovi jménem Hačikó. Tenhle čtyřnohý společník doprovází svého pána Parkera Wilsona (Richard Gere) každé ráno na nádraží a odpoledne se pro něj vrací, aby ho přivítal. Asi si umíte představit, jak bude příběh pokračovat… Pro zajímavost přikládám skutečnou sochu Hačika.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.