Nejlepší zombie filmy: Když jeden kečup nestačí

nejlepší zombie filmy

Zombie apokalypsa přitahuje pozornost diváků i filmařů už mnoho let. Za poslední dekádu dokonce vznikla téměř polovina všech zombie snímků vůbec, jenže které se mohou řadit mezi ty nejlepší zombie filmy?

Na začátek trocha historie. Za první zombie film se považuje americký horor Bilá Zombie z roku 1932. Tento snímek odstartoval nový žánr oživlých mrtvol s neukojitelnou chutí na maso. Největší úspěch slavila zombie vlna kolem roku 2009. Téhož roku navíc vzniklo nejvíce podobných filmů – celkem 55. Momentálně je produkce v znatelném útlumu. Letošní tvorbu můžeme spočítat na prstech jedné ruky.

Nejlepší zombie filmy posledních let

Seznam je vytvořen na základně hodnocení uživatelů CSFD a nezahrnuje snímky natočené před rokem 2000. V názvu každého filmu najdete odkaz na český trailer.

28 dní poté (72%)

28 dní poté

Zombie apokalypsa „po anglicku“ zobrazuje původ, propuknutí i zkázu Londýna autentickým a uvěřitelným způsobem.

Grindhouse: Planeta Teror (72%)

Grindhouse Planeta Teror

Poněkud odlišný šálek kávy. Režisér Robert Rodriguez se s divákem vůbec nemazlí a servíruje mu jednu končetinu za druhou, okořeněnou scifi prvky a černým humorem.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (73%)

Dead Snow Rudý vs. Mrtvý

Pokračování prvního dílu o nacistických zombies sklidilo v roce 2014 překvapivě dobré hodnocení. Pokud máte rádi ujetou severskou kinematografii, je Rudý vs. Mrtvý jasná volba.

Světová válka Z (75%)

Světová válka Z

Brad Pitt jako expert na řešení krizových situací dostává novou výzvu. Lidstvo decimuje virus, který mění své hostitele v agresivní bestie. Brad a skupinka dalších musí najít zdroj nákazy a to co nejrychleji, aby bylo vůbec koho zachránit.

Soumrak mrtvých (75%)

Soumrak mrtvých

Další britská adaptace zombie žánru, tentokrát s komediálním nádechem, jelikož nejbezpečněji bude v hospodě…

Zombieland (76%)

Zombieland

Ještě jedna komediální řezničina, a dokonce se spoustou známých herců.  Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone a Abigail Breslin musí najít způsob, jak přežít nadvládu nemrtvých.

REC (77%), REC 2 (71%)

rec

V roce 2007 spatřil světlo světa skvělý španělský horor REC. Mladá televizní reportérka a její kameraman natáčí noční směnu v požární stanici. Hasiči po chvílí přijímají tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční můra. Pro mě osobně nejlepší film o zombies.

Úsvit mrtvých (78%)

Úsvit mrtvých

Nejlepší zombie filmy nám uzavírá remake kultovního hororu z roku 1978. Zombie virus pustoší planetu a zubožená skupinka přeživších se brání hordě nemrtvých v obchodním středisku.

Kino tipy

Patient Zero (2016)

O filmu toho zatím moc nevíme. První zprávy naznačují, že opět půjde o zmutovaný virus a hledání původce nákazy. V hlavní roli Natalie Dormer (Hra o trůny).

Premiéra: 22. 09. 2016

Světová válka Z 2 (2017)

Pokračování úspěšné jedničky s Bradem Pittem.

Premiéra: v nedohlednu

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.