Nejstahovanější filmy všech dob

Vlk z Wall Street nejstahovanější filmy

Přestože stahování přes torrenty a uloz.to častěji nahrazuje online přehrávání filmů, jsou nejstahovanější filmy i v roce 2015 poměrně spolehlivým ukazatelem kvality.

Až na výjimky platí zajímavý paradox…

Nejstahovanější filmy jsou zároveň jedny z nejvýdělečnějších. S trochou nadsázky lze dodat, že filmové pirátství je určitý druh reklamy. S tím až tolik nesouhlasí filmová studia, která každé stáhnutí řadí do kolonky – ušlý zisk. Je však otázkou zda by každý pirát do kina šel a nevěnoval nekřesťanských stopade raději jiné aktivitě.

Zde je žebříček nejstahovanějších filmů současnosti.

10) Špinavý trik (American Hustle)

American Hustle špinavý trik stahování

Špinavý trik vychází z jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států. Film, ve kterém si opět společně zahráli Bradley Cooper a Jennifer Lawrence, má čístý zisk přes $60 milionů. Počet stažení: 23.1 milionů kopií

9) Hunger Games: Vražedná pomsta

Hunger Games Síla vzdoru stahování

Druhý díl Hunger Games opět sleduje příběh Katniss Everdeen a Peeta Mellarka ve svém boji o přežití a za nezávislost na Kapitolu, který tyranizuje ostatních 12 krajů. Rozpočet: $130 milionů, tržby: $865 milionů, počet stažení: 23.5 milionů

8) 12 let v řetězech

TWELVE YEARS A SLAVE

Solomon Northup měl milující rodinu, dobrou práci, talent, majetek, svobodu i právo na život. V jeden jediný nečekaný moment ale o to všechno přišel. Skončil jako otrok spoutaný v řetězech a jeho jediným osudem se stala dřina na plantáži „pod bičem otrokáře“. Příběh zfilmovaný podle autobiografické knihy z 19. století. Rozpočet: $20 milionů, tržby: $188 milionů, počet stažení: 23.6 milionů

7) X-Men: Budoucí minulost

X-Men Days of Future Past nejstahovanější filmy

Film, který je právem považován za jeden z nejlepších ne-li vůbec nejlepší ze série X-Men, z rozpočtu $200 milionů vytřískal tržby za $748 milionů. Počet stažení: 24.5 milionů.

6) Captain America: Návrat prvního Avengera

Captain America The Winter Solider stahování film

Captain America vytěžil z rozpočtu $170 milionů tržby za $714 milionů. Počet nelegálních stažení je něco přes 25.7 milionů.

5) Thor: Temný svět

Thor The Dark World wallpaper film

O něco slabší druhý díl těžil hlavně z úspěšné jedničky, jelikož tvůrci slibovali ještě epičtější podívanou. Přestože diváky tolik neoslovil, jedná o prodejně velmi úspěšný film, který přetvořil $170 milinů v $645 milionů tržeb. Počet stáhnutí: 27.6 milionů.

4) Hobit: Šmakova dračí poušť

Hobit Šmakova dračí poušť nejstahovanější film

Jeden z nejvýdělečnějších filmů na seznamu. Druhý díl Hobita s rozpočtem $225 milionů, vydělal $960 milionů. Počet stáhnutí: 29.3 milionů.

3) Gravitace

gravitace film

Mezi tři nejstahovanější filmy patří vesmírné drama se Sandrou Bullock a Geogrem Cloonym, které získalo v roce 2014 celkem 7 Oscarů – režie, vizuální efekty, střih, zvuk, střih zvuku, hudba a kamera. Úspěch na Oscarech potvrzuje i ziskovost a stahovanost filmu. Rozpočet: $100 milionů, tržby $716 milionů, počet stažení: 29.3 milionů.

2) Ledové království

Frozen film

Pro některé možná největší překvapení na seznamu. Dvěma Oscary oceněný snímek je však nejvýdělečnější Disneyovkou a druhý nejstahovanější film vůbec. Z rozpočtu $150 milionů dolarů získal tržby za 1.274 miliardy dolarů. Počet stažení: 30 milionů.

1) Vlk z Wallstreet

Vlk z Wall Street nejstahovanější filmy

Noční můra všech filmových studií, nejstahovanější filmVlk z Wallstreet, popisuje vzestup a pád vykutáleného burzovního makléře Jordona Belforta. Příběh podle skutečné události však nepřilákal do kin tolik lidí jako předchozí filmy ze seznamu. Rozpočet: $100 milionů, tržby: $392 milionů, počet stažení: 30+ milionů.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.