Padesát odstínů šedi boří prodejní rekordy

fifty shades of gray

Film Padesát odstínů šedi nebo Fifty Shades of Grey chcete-li, dosahuje rekordních prodejů už pár dní po premiéře. Už teď je jasné, že kritiky nepříliš oblíbený snímek předehnal v prvotní návštěvnosti kin i Matrix.

Předběžné odhady ukazují na to, že během valentýnského víkendu film vydělal přibližně 90 milionů dolarů pouze v Severní Americe. Celosvětově se pak počítá s částkou 248.7 milionů dolarů.

Podle magazínu The Hollywood Reporter zažil film Padesát odstínů šedi historicky nejlepší zahájení na 11 trzích, včetně České republiky. V dalších 31 zemích si přivlastnil ocenění za nejúspěšnější zahájení v kategorii R-rated filmů, tedy pro starší 16 let. Jen pro přesnost, je to kategorie s filmy jako jsou Matrix, Gladiátor, Umučení Krista nebo Milionář z chatrče, který dostal v roce 2009 dokonce 7 Oscarů.

Padesát odstínů šedi

Aby toho nebylo málo, zároveň se jedná o nejúspěšnější zahájení filmu režírovaného ženou. Dříve toto prvenství držela autorka prvního dílu Twilight ságy, Catherine Hardwicke. Pro režírování dalších dílů však studio Summit vybralo vždy muže. Uvidíme zda stejný osud nepotká i autorku šedin Sam Taylor-Johnson.

Čtěte také: Dakota Johnson a Jamie Dornan, jací jsou ve skutečnosti?

Promo a trailer k filmu Padesát odstínů šedi

Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš“ s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty…

[embedYouTube video=“7GaTIyNPNOw“ width=“100%“]

 

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.