Papež František v USA povečeří raději s bezdomovci než kongresmany

papež františek

V úterý začal papež František svou šestidenní návštěvu USA, během které si promluví s prezidentem Obamou, navštíví obě komory kongresu a tři velká města.

Letadlo papeže Františka přistálo na letecké základně Andrews nedaleko Washingtonu, kde jej přivítal Barack Obama s chotí a množstvím aplaudujících věřících. Do USA přiletěl z návštěvy Kuby, kde vyzval Kubánce k větší toleranci odlišných názorů. Paradoxem však bylo zadržení desítek odpůrců režimu, kteří si přišli papeže vyslechnout.

papež františek obama

Papež František a prezident USA Barack Obama s rodinou

Ani v USA jej však nečekají jen příjemné chvíle. Již dlouhodobě kritizuje neomezený kapitalismus, tak jak jej praktikuje USA a další západní země, jelikož posiluje nerovnost mezi lidmi a vytváří ekonomické prostředí, ve kterém chudí nepřežívají.

A že se nejedná jen o planá slova potvrzuje i jeho rozhodnutí odmítnout pozvání zákonodárců a dát přednost večeři s bezdomovci z Washingtonu.

Další témata, která papež František v USA nakousne se budou týkat imigrantů, manželství osob stejného pohlaví a potratů, což jsou zároveň horká témata prezidentských voleb pro rok 2016.

Papež František USA navštívil vůbec poprvé v životě. Kromě Washingtonu pronese hlava katolické církve několik mší také v New Yorku a Filadelfii.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.