Prima Max: Nový televizní kanál startuje v listopadu

Prima Max startuje v listopadu

TV Prima oznámila start své další televizní stanice. Nový kanál se bude jmenovat Prima Max a zaměří se hlavně na filmové nadšence.

Prima Max bude po Prima Cool, Love a Zoom již pátou stanicí z Prima rodiny. Divákům nabídne převážně filmový obsah, a bude tak přímým konkurentem pro kanál Nova Cinema a Kino Barrandov, který začal vysílat v dubnu 2015. Informaci o novém programu potvrdila pro server Médiář Jette Nygaard-Andersenová ze společnosti MTG, což je poloviční vlastník Primy.

Podle dostupných zdrojů bude Prima Max vysílána celoplošně a zcela zdarma v jednom z pozemních multiplexů. Oficiální datum spuštění momentálně není známo, jisté však je, že se programu dočkáme ještě letos, přesněji do konce listopadu.

Pozice MTG v Česku

V poslední době se v mediálních kruzích spekuluje o odchodu MTG z českého trhu. Podle manažerky MTG však něco podobného rozhodně nehrozí. Digitální gigant MTG se sice zbavuje svých podílů v Rusku a Maďarsku, nicméně podle Nygaard-Andersenové se jedná o nesrovnatelnou situaci. Naopak v ČR můžeme do budoucna očekávat větší investice a rozvoj.

Další nové stanice

Kromě již zmiňovaných televizí Prima Max a Kino Barrandov, přinesl letošní rok i řadu dalších programů. Od května mohou diváci naladit Barrandov Plus, v srpnu začalo vysílání O2 Sport a v září se přidala Nova Sport 2. Navíc od konce prázdnin může český divák sledovat i slovenskou filmovou televizi JOJ Cinema.

o2 sport

TV O2 Sport láká diváky hlavně na interaktivní studio a exkluzivní vysílání fotbalové Ligy mistrů.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.