Přímý přenos Oscars 2015 v ČR nebude, na Slovensku ano

Přímý přenos Oscars 2015

Pro přímý přenos Oscars 2015 si budete muset zapnout slovenskou televizi. Česká HBO letos nemá práva pro přenos z udílení cen Americké filmové akademie.

Podle Pavly Brožové z HBO se stanice nedohodla s majiteli práv na ceně. Dalším důvodem je přístupnost vysílání z jiných zdrojů (zahraniční internetové streamy) a tudíž i absence exkluzivity, proto se HBO i ostatní české stanice rozhodly letos Oscary vynechat.

Filmoví nadšenci ale nemusí zoufat a to ani ti, kteří tápou v angličtině. Přímý přenos Oscars 2015 totiž odvysílá sesterská stanice slovenské televize Markíza s názvem „Doma“. K přenosu se připravuje speciální oscarové studio s moderátorem Romanem Juráškem. Jeho hosty budou reportér Boris Pršo a módní stylistka Danica Raytchev.

Markíza zve slovenské diváky ke sledování originální upoutávkou od stanice ABC, která je domovskou stanicí Oscarů.

Samotný přenos bude simultánně překládán do slovenštiny a začíná 23. února v 2:30 ráno. Ještě předtím v 1:00 začíná speciál „Červený koberec“, v rámci kterého mohou diváci sledovat příchod hostů do Dolby Theatre v Hollywoodu. Sestřih toho nejzajímavějšího pak televize odvysílá v pondělí v 21:30. Pokud vás slovenský překlad nezajímá, máte ještě možnost naladit německou televizi Pro7 nebo, pokud víte jak na to, sledovat z oficiálních stránek oscar.go.com.

Čtěte také: Oscars 2015: Nominace

Moderátorem večera bude Neil Patrick Harris, který už má s předáváním cen zkušenosti z roku 2009 a 2013, kdy moderoval ceny Emmy. Celkem bude rozdáno 24 ocenění.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.