Přímý přenos Oscarů 2016 bude i v češtině!

Přímý přenos Oscarů 2016

Přímý přenos Oscarů 2016 si mohou plnohodnotně vychutnat i čeští filmoví fanoušci. Živý přenos bude vysílat kanál ČT2 se simultánním překladem.

Česká televize nabídne možnost sledovat udílení cen Akademie vůbec poprvé v historii. Dřívější ročníky v ČR vysílala filmová televize HBO, která však už minulý rok překvapivě neměla o pořad zájem.

Na začátek vysílání si filmoví nadšenci musí počkat až do ranních hodin. Přímý přenos Oscarů 2016 začíná 29. února (přestupný rok) od 2:30. Záznam přenosu v takzvaném mezinárodním vydání můžete sledovat v pondělí večer na ČT art od 20:20 hodin. (EDIT: Koukněte na výsledky letošních Oscarů)

Moderátorem večera bude komediální herec Chris Rock (Česká spojka, Machři, Trestná lavice), který již uváděl Oscary v roce 2002.

Chris Rock zve na předávání Oscarů

Proč sledovat letošní Oscary?

 • Leonardo DiCaprio má nejspíš svou největší šanci získat ocenění.
 • Sylvester Stallone, téměř pravidelný kandidát na Zlatou malinu (nejhorší herecký výkon), je vůbec poprvé nominován na Oscara.
 • Nejvíce nominací mají filmy Revenant (12) a Mad Max (10). Bude zajímavé sledovat, který jich více promění na zlaté sošky.

Zdroj: ČT

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.

 • Jana J.

  Jestli to budou tlumočit ti dva, co to dřív tlumočili pro HBO, no tak to teda potěš! To zase bude zbytečných keců! Koho sakra zajímá jejich názor na oblečení nebo na to, co kdo říká na červeném koberci? Měli by prostě jen překládat a svoje názory a komentáře si nechat pro sebe! Daně Hábové nesahají ani po kotníky! Vždycky mi ten přenos akorát otrávili těmi svými zbytečnými a mnohdy přiblblými komentáři.

  • Kamil

   Osobně bych to uvítal v originále… Na televizi se nedívám, protože neuznáván český dubbing, bohužel tady není jiná možnost 🙁

   • Richard Šimůnek

    Já to nevím, ale Česká televize vysílá běžně pořady s duálním zvukem. Takže až to začne, zkuste si přepnout na druhý zvuk a možná, že tam originál najdete.

 • Zdenek Pompa

  Jsem rád a lepší než drátem do oka.

 • Ludmila Fischerová

  Tak dnes odpoledne ze záznamu(přetočeno O2),konec vysílání přesně před předáváním Oskarů herečkám.Mám dost fakt….:-(