Videoklip VŠB budí rozporuplné reakce a láme rekordy

Videoklip VŠB

Nový videoklip VŠB s rapujícím Rudou z Ostravy láká studenty na technické vychytávky a zajímavé pracovní nabídky.

Technické obory se u nás již delší dobu potýkají s nedostatkem studentů, byť je jejich uplatnění na trhu práce více než dobré. S nepříznivým trendem se po vzoru brněnského VUT rozhodla bojovat i ostravská VŠB. Její historicky první klip odstartoval novou kampaň v hlavní roli s doc. Vláknem, kterého ztvárnil ostravský herec Michal Kavalčík a.k.a. Ruda z Ostravy, tedy jeho pravý opak. „Tváří kampaně není Ruda z Ostravy, protože ten pije a mluví sprostě,“ vysvětlila kancléřka VŠB-TUO Klára Janoušková. Píseň spolu s Michalem Kavalčíkem nazpívala studentka Ekonomické fakulty VŠB-TUO Markéta Konvičková (9. místo v 1. sezóně Česko Slovenská SuperStar).

Videoklip VŠB: Doc. Vlákno – Hey lamo!

Vyjádření autora

Celá kampaň je postavená na vtipu. Pracovali jsme s myšlenkou, že každý, i Ruda z Ostravy, by chtěl být jako Vlákno, kterému tleská americký prezident Obama. Je úspěšný, protože mu VŠB-TUO poskytla kvalitní vzdělání. Samozřejmě pracujeme s nadsázkou, ale zároveň chceme ukázat, jak široké příležitosti se studentům na ostravské technické univerzitě skutečně nabízí,“ komentuje režisér Vladimír Skórka.

Videoklip VŠB doplňují i nové webové stránky www.docvlakno.cz, které mají potenciálním zájemcům přiblížit univerzitní život a především je nalákat na studium technických oborů.

Kritické reakce

Už teď, po necelém týdnu od zahájení, je zřejmé, že videoklip Hey Lamo! má obrovský mediální úspěch, a to nejen v okruhu zájmu VŠB. Vypovídá o tom i počet shlédnutí, který za 4 dny překonal hranici 80000 a neustále roste. Je tedy bezkonkurenčně nejsledovanějším videem z celého YouTube kanálu univerzity!

Kromě pozitivních ohlasů se kampaň dočkala i velkého množství kritických komentářů. Převážně z řad aktuálních studentů, podle kterých klip univerzitě sráží úroveň.

Jsem v 5. ročníku. Prezentace univerzity schovávající se za slovy „vole“ „give me five“… vím že to chtělo být hrozně „cool“, ale to mi nepříjde jako trefa do černého.“ – biryCZ.

Jsem studentem téhle školy již čtvrtý rok a opravdu mne mrzí, že musím dat disslike. Při tomhle neskutečném bizáru jsem ani nedojedl svůj oběd…“ – Martin Křivák (Lil BatFish)

Taky bych čekal od Univerzity, že bude mít aspoň trochu úroveň, toto je teda tragikomedie…“ – Matěj Daněček

Tak jako tak, klip rozhodně poutá pozornost široké veřejnosti, což bylo i původním záměrem. Zdali přiláká i nadané studenty, je už jiná otázka.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.