Recenze Rezistence: Shailene Woodley a Theo James spolu opět zářili

Rezistence

Včera měl v kinech premiéru druhý díl trojdílné ságy Veroniky Roth, Rezistence. První díl "Divergence" sklidil poměrně dobré ohlasy, a tak není divu, že fanoušci očekávali skvělou podívanou. Dočkali se?

Nejvíce zklamaní budou, jako tradičně, čtenáři knižní předlohy. Že film vynechává 3/4 děje a do 120 minut nacpe pouze to nejdůležitější, to dokážeme omluvit, co je však neomluvitelné je razantní změna příběhu. Prozrazovat nebudu, nicméně autoři nepřipustili kompromisy a jednoduše vymysleli vlastní zápletku.

Ve filmu se střídají akční a dojemné scény možná až více než je zdrávo. Když už se hrdinové konečně dostanou do akce, vše se zastaví kvůli (občas prázdným) dialogům, jenž mají diváka chytnout za srdce. Tento scénář se opakuje až do dramatického konce, který je asi nejlepší částí filmu.

Hercům nemám moc co vytknout. Mezi hlavními hrdiny už to sice nejiskří jako v Divergenci, ale filmový scénář jim zkrátka ani víc nenabízí. Oba jsou navíc dobrými přáteli i mimo záběry kamer, a tak jejich spolupráce vypadá velmi přirozeně. Sympatický výkon nesympatické postavy podal i Miles Teller (Whiplash, Divergence). Jen málokdo vás za 2 hodiny přiměje milovat i nenávidět.

Recenze Rezistence z CSFD.cz

Jako obvykle se ihned po premiéře (ti chlápci snad píší hned z kina) objevilo na CSFD několik recenzí a prvotní hodnocení. To z původních 75% začíná klesat a uvidíme kde se ustálí. Osobně tipuji o něco horší výsledek než u Divergence, tedy 55-60%.

Nejvtipnější komentář je od RedAKa, autora nejznámější recenze Padesáti odstínů šedi. Pro zvětšení klikněte na recenzi.

redak recenze rezistence

RedAK: recenze Rezistence

Nejužitečnější komentář má podle mě uživatel filmmaniak810.

filmmaniak810 recenze rezistence

Filmmaniak810: recenze Rezistence

Pokračování série je naplánováno na rok 2016. Tehdy má do kin dorazit první část třetího dílu "Aliance", druhá pak o rok později.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.