Recenze Show Leoše Mareše: Našli jsme dno televizní zábavy

Show Leoše Mareše recenze

Nejdražší český moderátor a late night show po vzoru zahraničních hvězd, to zkrátka musí fungovat, nebo ne? Bohužel, Show Leoše Mareše popírá všechny mediální zákony.

Od pondělí běží na televizi Prima v nočních hodinách nová talk show Leoše Mareše, která vizuálně připomíná americkou Tonight Show Jimmyho Fallona, ale obsahově má blíže na Zlatou mříž. Nechtěl jsem pořad komentovat hned po prvních dílech, nicméně středeční estráda definitivně potopila všechny naděje na zlepšení.

Co je špatně?

Možná je český divák příliš náročný, možná za to může vysílací čas… a možná jen scénáristé neví, co si pod pojmem talk show představit. Hosté, spousta slov a kapela ještě neznamenají inteligentní humor a přesně tím se zábavná diskuse odlišuje od estrád. Trapnost visící ve vzduchu, jako by vybízela ke smeči, jenže jediný kdo se nakonec směje je Mareš a Hezucký, a tak se opět vracíme k zábavě 90. let. Kdo ví, třeba zažije comeback i Petr Novotný.

Řečí čísel je na tom pořad také bídně. Samozřejmě nikdo o půlnoci nečeká milionovou sledovanost, ovšem Show Leoše Mareše válcuje i AZ-kvíz (ČT1) a repríza Kriminálky Las Vegas (Nova). Otázkou tedy je, jakou má produkce Primy trpělivost.

Hodnocení diváků

Uživatelé největší česko-slovenské filmové databáze (CSFD.cz) pořad hodnotí na 24%, což je ještě méně než dostala předchozí talk show Michala Suchánka a Richarda Genzera (TGM), té diváci připsali 27% – show zmizela z obrazovek už po 15. epizodě.

Na internetu se však objevují i kladné ohlasy a to především na facebookové stránce Show Leoše Mareše. Právě zde je vidět největší rozdíl mezi příznivci a kritiky, jelikož se zdá, že každý sledoval úplně jiný pořad.

Show Leoše Mareše

Podobnost s Tonight Show Jimmyho Fallona se producenti nesnaží ani maskovat, naopak podle vyjádření na Facebooku jde o záměr.

Porovnání s Amerikou

Jak už jsem zmínil já nebo spousta dalších diváků, pořad záměrně kopíruje model Tonight Show Jimmyho Fallona – logem, studiem, moderováním i snahou o zábavné hry, jenže ono to nefunguje. Jaká je tedy pravá noční show? Takhle to například vypadá, když příjme pozvání herec Will Farrel a bubeník kapely Red Hot Chili Peppers Chad Smith. Video je v angličtině s českými titulky.

Vstupenky na natáčení

Pokud vám přece jen česká verze late night show vyhovuje, můžete se dostat přímo na natáčení a to zcela zdarma. O vstupenky si stačí napsat na email vstupenky@mnam.tv. Do zprávy uveďte své jméno a telefon. Natáčení probíhá v Praze v prostorách Royal Theatre na Vinohradech.

Show Leoše Mareše běží v pracovní dny kolem půlnoci na stanici Prima nebo následující den v 8 ráno na Mňam TV. Pokud vám nevyhovuje ani jeden termín, můžete se dívat online na stránkách iprima.cz.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.

  • Zdislav Princ

    Plně souhlasím s uvedenou kritikou. Zhlédl jsem dva díly Show Leoše Mareše a vícekrát se dívat nebudu. Televizi Prima fandím, ale tímto šlápla vedle. Zlaté talk show J. Krause a K.Šípa. Co jsem viděl je nezdařená kopie. Leoš Mareš by se měl zamyslet nad tím co dělá. Moderuje velmi dobře,ale na toto nemá.