Selfie z Oscarů 2014: Producenti měli původně jiné plány

oscar 2014 selfie

Pokud jste neviděli ceremoniál Oscars 2014, alespoň jste určitě zaregistrovali „spontánní“ selfie herců z prvních řad.

Jakkoliv se to může zdát nepravděpodobné, celý proces producenti zamýšleli trochu jinak.

Oscarová selfie, na které nechybí Jennifer Lawrence, Julia Roberts, Meryl Streep, Lupita Nyong’o, Kevin Spacey, Bradley Cooper ani Brad Pitt s Angelinou Jolie, vypadá jako spontánní projev všech zúastněných a popravdě také částečně je.

Oscar 2014 byl celý samozřejmě naplánován producenty Neilem Meronem a Craigem Zadanem. Ti však původní selfie zamýšleli bez Maryl Streep.

Vtípek byl původně naplánován tak, že moderátorka Ellen DeGeneres sestoupí z pódia a požádá o selfie s Maryl Streep a lidmi v okolí, protože se však všichni nevešli do záběru, měla Ellen požádat samotnou Maryl Streep, aby ze záběru ustoupila a vyfotila ostatní z větší vzdálenosti. Do akce ale vstoupil Bradley Cooper a rozhodl se vzít situaci doslova do svých rukou. Výsledkem je nezapomenutelná selfie s více než 3.3 miliony sdílení na Twitteru. Fotografie se také dočkala několika povedených parodií.

Parodie oscarové selfie od tvůrců Simpsonů

Parodie oscarové selfie od tvůrců Simpsonů

oscars selfie parody sims

Parodie z prostředí The Sims

Sám Neil Patrick Harris (moderátor letošních Oscarů) uznal, že má strach moderovat hned další rok po Ellen a jeho obavy byly oprávněné. Přestože dělal co mohl, sledovanost letošního předávání cen americké Akademie filmového umění byla nejnižší za několik let.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.