Sense8: Nový scifi seriál od tvůrců Matrixu

sense8 seriál

Hledáte inteligentní scifi bez zbytečných výbuchů se zajímavým námětem? Tahle kategorie má pro rok 2015 jasného favorita – Sense8!

Sense8 je nejnovější dílo sourozenců (nikoliv už bratrů) Wachowských, kteří stojí za filmy jako MatrixAtlas mraků či V jako Vendeta. Zároveň se jedná o jejich seriálový a troufám si napsat i veleúspěšný debut.

Něco málo k ději

Sense8 vypráví příběh osmi cizinců z různých částí světa, kterým jejich každodenní život naruší vize násilné vraždy neznámé ženy. To ale není jediná zvláštnost. Od této chvíle navíc postupně zjišťují, že je všech 8 duševně i fyzicky propojeno. Všichni tedy mohou cítit radost i strach jediného člena a vzájemně si pomáhat. To se ovšem nelíbí tajemnému muži, který si říká „našeptávač“. Ačkoliv ovládá podobné schopnosti, snaží se celou skupinu s pomocí utajované organizace zajmout a zavraždit. Jenže proč? A je skutečně on tou hrozbou?

Sense8 trailer

Čím je Sense8 vyjímečné?

Natočena je zatím jediná série, tedy 12 dílů. Přesto se autorům podařilo všech 8 postav vykreslit takovým způsobem, že si je zamilujete a stanete se jejich devátou spřízněnou duší. Další skvělá věc na Sense8 je způsob, jakým stírá veškeré politické, rasové, náboženské a genderové hranice – různorodější partu byste totiž nevymysleli.

Pokud stále nejste přesvědčeni, koukněte ještě na druhý trailer představující celou osmičku v pěti minutách nebo zkuste recenze CSFD.

V hlavních rolích

CSFD: 82%, IMDb: 8.4/10

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.