Slavní dabéři hollywoodských hvězd

slavní dabéři

Česká republika se řadí k mála zemím, které používají dabing výhradně pro všechny filmy. Pojďte se tedy se mnou podívat na majitele nejznámějších hlasů, které nás provází každodenním životem.

Slavní dabéři filmových hvězd

Michal Dlouhý – Keanu Reeves, Brad Pitt

Michal Dlouhý

Michal Dlouhý se ve vodách dabingu pohybuje už od roku 1983. K jeho nejznámějším pracím patří dabování Brandona Walshe ze seriálu Beverly Hills 90210. Dnes je jeho hlas neodmyslitelně spjat s Keanu Reevesem, Bradem Pittem nebo třeba postavou Jaimeho Lannistera ze seriálu Hra o Trůny.

Pavel Rímský – Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Morgan Freeman

Pavel Rímský

Slavní dabéři jsou většinou i profesionální herci. Jedním z nejvyhledávanějších je právě Pavel Rímský, který se v dabingu prosadil i díky podmanivému hlasu.

Jan Kanyza – George Clooney

Jan Kanyza

Až na drobné výjimky patří hlas George Clooneyho výhradně Janu Kanyzovi, kterého zná český divák z například z oblíbeného seriálu Hospoda či Expozitura.

Jiří Štěpnička – Harrison Ford, Steven Seagal, Bill Murray, Michael Douglas

Jiří Štěpnička

Úspěšný herec a jeden z nejvytíženějších dabérů. Kromě již uvedených herců mnohokrát daboval i role Gérarda Depardieu a Sama Neilla (Jurský park).

Saša Rašilov – Johnny Depp, Adam Sandler, Ewan McGregor

Saša Rašilov

Říká se, že čím podobnější jsou povahové vlastnosti dabéra k předloze, tím kvalitnější vzniká dabing. Možná právě proto je večně usměvavý Saša Rašilov dosazován do rolí svérázných komiků jako jsou Johnny Depp nebo Adam Sandler.

Bohdan Tůma – Jim Carrey, Owen Wilson, Wesley Snipes nebo Cartman

Bohdan Tůma

Herec, dabér a dabingový režisér. Za svůj život daboval již přes sto různých postav ovšem ty nejznámější si vybavíte hned. Kromě již uvedených můžete jeho hlas poznat v postavě šerifa Wigguma ze seriálu Simpsonovi, nebo rolích americého herce Denzela Washingtona.

Zdeněk Mahdal – Nicolas Cage, Woody Harrelson

Zdeněk Mahdal

Jeho hlas můžete poznat i v postavách Kevina Costnera (o něj se dělí nejčastěji s Miroslavem Donutilem),  Hugha Jackmana nebo třeba Bena Stillera (spíše menšinově).

† Vladimír Dlouhý – Tom Hanks, Mel Gibson

vladimír dlouhý

Bratr Michala Dlouhého, se kterým jsme tento seznam začali. Tento úžasný herec a neodmyslitelný dabér Toma Hankse zemřel v roce 2010 na karcinom žaludku.

Michal Jagelka – Orlando Bloom, Matt Damon, Leonardo DiCaprio

Michal Jagelka

Absolvent pražské konzervatoře nadaboval již více než 1000 filmů a seriálů. Nejčastějí jej slyšíte v hlase českého DiCapria, Orlanda Blooma či Matta Damona. Několikrát jste jej mohli slyšet v rolích Bradleyho Coopera, ovšem zde už jeho přitomnost není tak jednoznačná.

Slavní dabéři – Seriálový bonus

Teorie Velkého Třesku

Jakub Wehrenberg – Sheldon Cooper, Aleš Háma – Leonard Hofstadter, Jitka Moučková – Penny, Matěj Hádek – Howard Wolowitz, Petr Burian – Rajesh Koothrappali, Zuzana Skalická – paní Wolowitzová

Jak jsem poznal vaši matku

Martin Písařík – Ted Mosby, Michal Novotný – Marshall Eriksen, Tereza Chudobová – Robin Scherbatská, David Novotný – Barney Stinson, Andrea Elsnerová – Lily Aldrinová

Simpsonovi

Vlastimil Bedrna a Vlastimil Zavřel – Homer Simpson,  Jiří Lábus – Marge Simpsonová, Martin Dejdar – Bart Simpson, Helena Štáchová – Líza Simpsonová, Dalimil Klapka – Abraham „Děda“ Simpson / Seymour Skinner

Kdo přežije

Zbyšek Horák – Jeff Probst, Petr Burian – Boston Rob, Libor Hruška – Russell Hantz

Dva a půl chlapa

Gustav Hubník – Charlie, Josef Carda – Alan Harper, Jan Rimbala – Jake Harper

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.