Slavní vegani a vegetariáni

vegetariani

Známé osobnosti, které se rozhodly, že se již nebudou živit masem (vegetariáni) nebo dokonce žádnými živočišnými produkty (vegani) a jejich důvod.

Samozřejmě existuje mnoho seznamů, kde najdete i více jmen než je tento. My však přinášíme i důvod jejich počínání, tedy co je k tomuto zajímavému stylu života vede.

Brad Pitt

brad pitt slavní vegani a vegetariáni

Brad je veganem už mnoho let. Ještě před Angelinou randil s jinou americkou hvězdou, Ellen DeGeneres, která je samozřejmě také vegan. Není známo, jestli to byl právě prvotní impuls, kdy se Brad začal zajímat o jiný způsob stravování, nicméně se jej drží i po jejich rozchodu. Jeho aktuální partnerka Angelina Jolie veganství toleruje, avšak nesdílí stejné nadšení. Podle jejich slov se sama zkusila stravovat bez živočišných produktů, ale její tělo si prý nezvyklo, zkrátka ji prý chyběly potřebné vitamíny. Nabízí se tedy otázka, proč je Brad stále naživu… Tak jako tak, ze všech důvodů, které vegani uvádějí, se zmínil Brad do novin jen o jediném. Herci prý vadí množství metanu, které dobytek vypouští do atmosféry. Už to je prý dostatečný důvod, proč nepodporovat chov dobytka. Pokud by vás o této problematice zajímalo něco víc, zde je loňský článek z novin.

Cameron Diaz

cameron diaz slavní vegani a vegetariáni

Důvod, proč je Cameron vegetariánkou, je daleko prostší. Jednoduše ji zajímá co jí. Bývalá modelka a jedna z nejslavnějších hereček světa je téměř posedlá starostí o svou postavu. Chce být dokonalá a ráda tomu i něco obětuje. V roce 2014 vyšla její kniha (The Body Book), ve které popisuje, jak se starat o své tělo. Kromě lehce nudného sledování nutričních hodnot, přidává i vlastní rady, a to nejen pro vegany či vegetariány.

Ellie Goulding

Ellie Goulding slavní vegani a vegetariáni

Anglická zpěvačka Ellie Goulding přešla na veganství teprve nedávno (cca před rokem). Jako důvod uvedla, že se tak zkrátka cítí štíhlejší a zdravější. Jediná věc, na kterou si prý zatím nezvykla, je absence sýrů.

Jared Leto

slavní vegani a vegetariáni

Pravidelný účastník soutěže „Nejpřitažlivější vegan roku“ Jared Leto začal koketovat s myšlenkou vegetariánství už jako náctiletý. O několik let později přešel na radikálnější veganství. Důvodem prý bylo zjištění o přítomnosti hnisu v mléčných výrobcích. Pokud i vy o něčem podobném slyšíte prvně, Google články s podobnou tématikou překypuje.

Leonardo DiCaprio

slavní vegani a vegetariáni

Tohle vás nejspíš nepřekvapí. Leonardo již mnoho let bojuje za záchranu zvířat a planety. Každoročně pumpuje do nejrůznějších ekologických organizací miliony dolarů a jeho vegetariánství je tak jen třešničkou na dortu. Jelikož se často setkává s ochránci zvířat, ví nejspíš velmi podrobně, jak se zachází se zvířaty v masných velkochovech.

Peter Dinklage

Peter Dinklage slavní vegani a vegetariáni

Seriálový Tyrion ze Hry o trůny je vegetariánem od svých 16 let. Pokud jste jej někdy ve filmu/seriálu viděli konzumovat maso, pravděpodobně šlo o tofu. Peter se stal tváří a mluvčím několika veganských organizací. Jednou z nejznámějších je PETA se svým propagačním videem „Face Your Food„, ve kterém se podíváte doslova tváří v tvář přípravě vašeho oblíbeného jídla. Video obsahuje drastické záběry.

Woody Harrelson

Woody Harrelson slavní vegani a vegetariáni

Woody je další známou tváří již zmíněné organizace PETA. Podle svých slov začal s vegetariánstvím na doporučení neznámé ženy v autobuse. Bylo mu 23 let, na tváři spousta akné, zahleněný krk, červené skvrny po těle. Tajemná neznáma z autobusu jej po chvilce pozorování oslovila s tím, že je nejspíš alergický na laktózu, a měl by tedy zkusit vynechat mléčné výrobky alespoň na 3 dny. Od té doby se k nim již nikdy nevrátil. Samozřejmě dalším důvodem je pro něj necitlivé zacházení se zvířaty. Na internetu najdete desítky jeho trefných citátů, které vás chytnou za srdce.

Johnny Galecki

Johnny Galecki slavní vegani a vegetariáni

Dr. Leonard Hofstadter nás v seriálu pořádně tahá za nos. Pravidelný konzument čínského jídla v seriálu The Big Bang Theory je již delší dobu vegetarián. Své rozhodnutí stát se vegetariánem připočítává hlavně touze po zdravém životním stylu.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.