Star Wars 8: premiéra se odkládá

star wars 8

Premiéra dalšího dílu Hvězdných válek, Star Wars 8, se odkládá o 7 měsíců. Film do kin dorazí až v prosinci 2017. Jaký je důvod?

Snímek jsme měli vidět už 25. května 2017. Nové datum premiéry je zatím stanoveno na 14. prosinec 2017, čímž téměř kopíruje termín předchozího dílu (14.12.2015).

Důvodů je více, ale u všech je nejspíš společným jmenovatelem finanční stránka. Star Wars Epizoda 7: Síla se probouzí s prosincovým termínem doslova vyhrálo jackpot. Celkové tržby se už vyšplhaly na 1.886 miliardy, a řadí tak snímek na 3. místo v žebříčku nejvýdělečnějších filmů všech dob. Pro srovnání – ještě výše je Titanik (2.2 miliardy $) a první Avatar (2.8 miliardy $). Disney má zároveň pro léto 2017 naplánováno spoustu jiných premiér. Například pokračování Pirátů z Karibiku, scifi komedii Strážci Galaxie 2 nebo nové zpracování příběhu Kráska a zvíře s Emmou Watson. Posunutí Star Wars 8 na prosinec tedy rovnoměrně rozprostře cashflow studia.

Původně se zdálo, že prosinec zažije volné pokračování Souboje titánů, jelikož proti sobě mely jít jak Star Wars 8, tak Avatar 2, jenže před několika dny i jeho tvůrci potvrdili odsun, tentokrát na neurčito. Návrat na Pandoru tedy očekávejte nejdříve v roce 2018.

Star Wars 8: bližší info

O příběhu zatím nevíme téměř nic. Pouze to, že na něm pracuje Rian Johnson. Natáčet se začalo už v září 2015 na ostrově Skellig Michael u jižního Irska. Některé záběry byly použity už pro sedmý díl. Další fáze natáčení je naplánována na letošní únor.

Skellig Michael

Ostrov Skellig Michael ze závěrečné scény Star Wars: Síla se probouzí

Režie: Rian Johnson
Scénář: Rian Johnson
Hrají: Daisy Ridley, Adam Driver, Carrie Fisher, Mark Hamill, Oscar Isaac, Domhnall Gleeson, John Boyega, Harrison Ford, Gwendoline Christie, Benicio Del Toro, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Max von Sydow, Anthony Daniels, Jimmy Vee a další. CSFD

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.