Teorie velkého třesku: 9. série začíná připomínkou Československa

teorie velkého třesku 9. série

Koncem září začala už 9. série kultovního seriálu Teorie velkého třesku. Tentokrát si autoři nachystali milé překvapení pro české a slovenské fandy.

Článek obsahuje spoilery!

Začalo to už před startem deváté řady. Na internetu se totiž objevily fotografie z natáčení, na kterých Sheldon Cooper mává českou a slovenskou vlajkou. Ze snímků bylo naprosto jasné, že se oba symboly týkají Sheldonova pořadu o světových vlajkách, nicméně jejich skutečný význam pro seriál nebyl až do úterního večera znám.

Proč je v seriálu česká a slovenská vlajka?

Sheldon v druhém díle 9. série natáčí další část svého pořadu Fun with Flags, a když se dostává k tématice rozpadlých států, použije naše vlajky jako analogii k rozchodu se svou dlouholetou přítelkyní Amy. „Čekali byste to? Česká republika by se měla držet toho, co má, protože už není nejmladší, navíc nemá zástup jiných zemí u jižní hranice.“ Na to Amy jen rozhodně dodá, že Sheldona zabije.

Zmínění ČR v seriálech

Tohle samozřejmě není první případ, kdy v seriálu padne zmínka o ČR, ovšem mnohokrát je na vině právě český dabing, v rámci kterého se některé fórky upravují pro domácí diváky. Ukázkovým případem je seriál Simpsonovi.

9. řada Teorie velkého třesku v češtině

Nejnovější díly Teorie velkého třesku běží od 21. září každé pondělí na americké stanici CBS. Kdy se pořad dostane do českých televizí je prozatím záhadou, nicméně datum nemusí být až tak tragické. Prima Cool odvysílala 8. řadu seriálu jen necelé dva měsíce po americké premiéře. Pozatím se k novým dílům můžete dostat přes nejrůznější online úložiště nebo torrenty. České titulky, datum vydání a další informace z natáčení naleznete na fanstránce Edna.cz.

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.