The Grand Tour: První díly již brzy v ČR

The Grand Tour

Nový automobilový pořad The Grand Tour můžete již brzy sledovat pohodlně i v ČR! Streamovací služba Amazon Prime, která za pořadem stojí, totiž již letos v prosinci expanduje do dalších 200 zemí, včetně té naší. 

Ačkoli premiéra prvního dílu The Grand Tour proběhla už 18. listopadu, čeští fanoušci musí ještě několik týdnů počkat. Bláznivé trio automobilových guru v čele s Jeremy Clarksonem má momentálně nejméně tříletou smlouvu s Amazonem, který je v ČR dostupný (zatím) pouze okrajově. Naštěstí změna má přijít již letos v prosinci, kdy Amazon zpřístupní svou prémiovou službu Amazon Prime i pro české spotřebitele. Pokud vás zajímá, jak si službu aktivovat, informace najdete v závěru článku.

Dojmy z prvního dílu

Po nešťastném incidentu v BBC a následném odchodu z Top Gearu viselo nad hlavou Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye hodně velkých otazníků. Chytne se nová show? Budou u diváků stále oblíbení? A může The Grand Tour překonat konkurenční Top Gear? Bylo to dlouhé čekání, ale konečně máme jasno – ano, ano a jednoznačně ANO. Před shlédnutím jsem byl sám poměrně skeptický. BBC totiž na pořad nasadila své právníky, kteří měli za úkol hlidat natáčení/scénář a při jakémkoli náznaku podobnosti se svým pořadem striktně zakročit. A jaký by to byl automobilový pořad bez Stiga, bez časovek s celebritami a podobně? No, překvapivě zábavnější než dřív. Možná je to tím novým prostředím, možná vtípkováním na účet BBC a možná tím téměř neomezeným rozpočtem Amazonu, který z The Grand Tour dělá filmový zážitek. Tak či tak, určitě se budete bavit.

Zajímavosti

  • S konečnou cenovkou 160 milionů liber jde o jednu z vůbec nejdražších TV show. (£4.5 mil. za epizodu, celkem 36 dílů)
  • O konečném názvu se rozhodlo až 9 měsíců po podpisu smlouvy.
  • Všechny díly The Grand Tour jsou natáčeny ve 4K formátu.
  • Clarkson, Hammond a May se při natáčení museli vyvarovat i některých slovných spojení, které dříve používali v Top Gearu, jelikož je BBC považuje za své duševní vlastnictví.

The Grand Tour v ČR

Pokud máte zájem své oblíbence sledovat i u nás, máte aktuálně pouze dvě možností. První, nejjednodušší, je předplatit si službu Amazon Prime. Nicméně s touto variantou doporučuji počkat do prosince, kdy služba oficiálně vstoupí na český trh. Ani tak bohužel nemáte jistotu, že si The Grand Tour užijete bez problému. Minimálně v začátcích bude pořad obsahovat pouze anglické (možná i německé) titulky. Oficiální české titulky (zatím není nic potvrzeno) dorazí pravděpodobně později.

Druhá možnost se váže k nelegálním zákoutím internetu. Tady nejspíš oceníte portál titulky.cz, který nabízí neoficiální české titulky. Na zbytek musíte přijít sami.

CSFD: 95%, IMDB: 9.6/10

David Illek

Student ekonomie se zájmem o popkulturní dění, tvorbu stránek a seo optimalizaci. Hollywoodi jsou projekt jediné osoby.